Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIX Niedziela Zwykła 17 października 2020r.

 1. Dziś 94. Światowy Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną. Dzień ten w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny. Odbędzie się on pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”.
 2. W liturgii Kościoła: dziś wspominamy św. Łukasza Ewangelistę; we wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera; w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 3. W tym tygodniu swoją zmianę mają następujące Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – Św. Katarzyny Labouré i św. Józefa; w sobotę – św. Jana Chrzciciela. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 18.00.
 4. Przypominamy, że w związku z wprowadzonymi od dnia 17 października obostrzeniami sanitarnymi należy przestrzegać zasad wynikających z objęcia terenu parafii strefą czerwoną. Dotyczy to zakrywania nosa i ust oraz liczby osób gromadzących się w świątyni. W naszej wynosi ona 130 osób. Dlatego prosimy o zajmowanie miejsc zaznaczonych kartkami z modlitwą, stojąc również zachowujmy między sobą odpowiednie odległości.
 5. Ponieważ nie wszyscy wierni, mimo gorącego pragnienia, będą mogli brać udział Mszy św. w niedziele oraz innych dniach nakazanych, dlatego ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski na podstawie Prawa Kanonicznego udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza dyspensa obowiązuje aż do odwołania.
 6. Pamiętajmy, by jednak te dni były przeżyte w łączności z Kościołem jako dzień święty przez czytanie Słowa Bożego wysłuchanie liturgii Mszy św. w radio czy telewizji. Również liturgia z naszego kościoła jest transmitowana na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy młodych i nie tylko, aby udostępnili seniorom transmisję na stronie naszego sanktuarium misjonarze-zakopane.pl. Pod tym adresem jest ona dostępna dla osób starszych także w dni powszednie. Postarajmy się też uczestniczyć w Eucharystii w kościele w ciągu tygodnia.
 7. Za kilkanaście dni listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. U siostry w zakrystii można wpisywać zmarłych do modlitwy wypominkowej.
 8. Tydzień temu zebrane zostało 1910 zł na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać.
 9. Dziś wychodząc z kościoła po Mszy św. będzie można wesprzeć ofiarą do puszek zakopiańskie Hospicjum im. Jezusa Miłosiernego, które nawet w czasie epidemii nie przestaje nieść pomocy osobom terminalnie chorym, również z terenu naszej parafii.
 10. W związku z zaistniałą sytuacją, od przyszłej niedzieli w naszym sanktuarium Msze Święte będą o godzinach: 7:00, 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:30. Za tydzień także – zgodnie z ustaleniami – Msza Święta dla dzieci komunijnych i ich rodziców o 15:00. Informacje dotyczące porządku Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego zostaną podane za tydzień.
 11. Przez wstawiennictwo Niepokalanej i św. Łukasza prośmy o potrzebne łaski dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych oraz wszystkich chorych i cierpiących, tych którzy źle się mają na ciele i na duchu. Pod Twoją obronę…, św. Łukaszu, módl się za nami.
 12. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Kazimierza Pacygę z osiedla Stary Młyn. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…