Ogłoszenia Duszpasterskie: XXI Niedziela Zwykła – 23 sierpnia 2020r.

Serdecznie witamy wszystkich gości. Życzymy dobrego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedziele o godz. 7.00; 9.00; 10.00;11.00; 16.00 i 18.30, a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. W czasie wakacji codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. modlimy się modlitwą różańcową w intencji ustania epidemii w tym samym czasie możliwość skorzystania ze spowiedzi.

  1. Pamiętajmy, że zakrywanie ust i nosa, w miejscach określonych przez służby sanitarne – w tym w kościołach i kaplicach – jest prostym gestem, który świadczy o odpowiedzialności i dojrzałości. Należy go bezwzględnie przestrzegać. Prosimy w miarę możliwości o zajmowanie wyznaczonych miejsc.
  2. W liturgii Kościoła wspominamy; w poniedziałek – święto św. Bartłomieja, apostoła; w środę – Uroczystość NMP Częstochowskiej w tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 9.00; w czwartek – wspomnienie św. Moniki; w piątek – wspomnienie św. Augustyna bp i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
    w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela; we wtorek – św. Anny; w czwartek – św. Wincentego a Paulo; w piątek – św. Moniki; w sobotę – św. Rodziny. Bardzo prosimy by Róże, które mają swoją zmianę przychodziły na różaniec przed wieczorną eucharystią.
  4. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na pomoc dla poszkodowanych w Bejrucie. Zebraliśmy do puszek ofiarę 3 865 zł i 5 euro.
  5.  W czwartek 27 dzień miesiąca serdecznie zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 20.00 i procesję różańcową światła.
  6. Zebranie Rodziców dzieci przyjętych do Przedszkola Sióstr Służebniczek na Olczy odbędzie się: 27 sierpnia w czwartek o godz. 15. 00 w przedszkolu oraz 28 sierpnia w piątek o godz. 15.00 również w Przedszkolu. Termin do wyboru. s. Ewa Kotarba
  7. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących z naszej parafii, polecajmy przebywających na kwarantannie kapłanów i wiernych wspólnoty parafialnej na Cyrhli. Pod Twoją obronę…