Ogłoszenia Duszpasterskie: XX Niedziela Zwykła – 16 sierpnia 2020r.

Serdecznie witamy wszystkich gości. Życzymy dobrego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedziele o godz. 7.00; 9.00; 10.00;11.00; 16.00 i 18.30, a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. W czasie wakacji codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. modlimy się modlitwą różańcową w intencji ustania epidemii w tym samym czasie możliwość skorzystania ze spowiedzi.

 1. Zakrywanie ust i nosa, w miejscach określonych przez służby sanitarne – w tym w kościołach i kaplicach – jest prostym gestem, który świadczy o odpowiedzialności i dojrzałości. Należy go bezwzględnie przestrzegać. Prosimy w miarę możliwości o zajmowanie wyznaczonych miejsc.
 2. W miesiącu sierpniu wiele osób podejmuje postanowienia abstynenckie, jeśli nie stać nas na takie wyrzeczenie to postarajmy się przynajmniej mocno ograniczyć spożywanie alkoholu. Swoje wyrzeczenia ofiarujmy wraz z modlitwą dobremu Bogu za osoby uzależnione i ich rodziny.
 3. W liturgii Kościoła wspominamy; w poniedziałek – święto św. Jacka, prezbitera; w czwartek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w piątek – wspomnienie św. Piusa X, papieża; w sobotę – wspomnienie NMP Królowej.
 4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Jana Pawła II i św. Jadwigi Królowej; we wtorek – św. Katarzyny Labouré; w środę – św. Józefa. Bardzo prosimy by Róże, które mają swoją zmianę przychodziły na różaniec przed wieczorną eucharystią.
 5. W imieniu Burmistrza Miasta Zakopane serdecznie zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem „Górale świata sercem w Zakopanem”w dniach od dziś 16 do 22 sierpnia. W tym roku to wydarzenie przyjęło nieco inną formę i będzie można śledzić w internecie. Dokładny program znajdziemy na plakatach jak i na stronach internetowych festiwalu Zapraszamy na stronę www.festiwale.zakopane.pl oraz na Facebooka festiwalowego FB MFFZG oraz na You Tube MFFZG.Zakopane.
 6.  Ks. Janusz Bola SDS proboszcz parafii na Pardałówce dziękuje w imieniu wspólnoty parafialnej p.w. Matki Bożej Zbawiciela za ofiary złożone wczoraj na budowę świątyni w kwocie 7.222 zł.
 7. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w całej Polsce jako dzień solidarności z mieszkańcami zniszczonego miasta Bejrutu w Libanie. Do modlitwy dołączmy w tym dniu ofiarę zbieraną do puszek przy wyjściu z kościoła.
 8. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących z naszej parafii, polecajmy przebywających na kwarantannie kapłanów i wiernych wspólnoty parafialnej na Cyrhli. Pod Twoją obronę…
 9. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Zofia Ligas z os. Galicówka oraz śp. Marian Gil z os. Walkosze. Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…