Ogłoszenia Duszpasterskie: XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020r.

Dzisiejsza niedziela na mocy postanowienia papieża Franciszka jest Dniem Dziękczynienia za Świat Stworzony.

Serdecznie witamy wszystkich gości. Zakończyły się wakacje od następnego tygodnia Msze św. w niedzielę o godz. 7.00; 9.00;11.00; 16.00 i 18.30, a w tygodniu o godz. 7.00 i 18.30. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. modlimy się modlitwą różańcową w intencji ustania epidemii w tym samym czasie możliwość skorzystania ze spowiedzi.

 1. Pamiętajmy, że zakrywanie ust i nosa, w miejscach określonych przez służby sanitarne – w tym w kościołach i kaplicach – jest prostym gestem, który świadczy o odpowiedzialności i dojrzałości. Prosimy w miarę możliwości o zajmowanie wyznaczonych miejsc.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy; w poniedziałek – św. Bronisławę; w czwartek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  we wtorek – św. Teresy; w czwartek – św. Barbary. Bardzo prosimy by Róże, które mają swoją zmianę przychodziły na różaniec przed wieczorną eucharystią.
 4. We wtorek 1 września Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9.00, od godz. 8.30 do godz. 9.00 okazja do spowiedzi dla dzieci.
 5. W tym tygodniu I czwartek, piątek, sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornej Mszy św. modlimy się w intencji powołań. W I piątek kapłani odwiedzą chorych, tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.45. W pierwszą niedzielę ze względu na epidemię (Zakopane znajduje się w żółtej strefie obostrzeń epidemiologicznych) Msza św. za naszych zmarłych będzie odprawiona w Kościele o godz. 16.00, a pół godziny wcześniej różaniec z wypominkami.
 6. Wraz z nowym rokiem szkolnym ruszają spotkania młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Spotkanie organizacyjne dla rodziców grupy młodszej, czyli tych, którzy w tym roku zapisali się na przygotowania, odbędzie się w niedzielę 6 września po Mszy Świętej o godzinie 11.00. Spotkanie dla rodziców grupy starszej, mającej przyjąć bierzmowanie w przyszłym roku, odbędzie się tydzień później – w niedzielę 13 września, również po Mszy Świętej o godzinie 11.00. Prosimy o przybycie na spotkanie przynajmniej jednego rodzica wraz z kandydatem do bierzmowania.
 7. Siostra Ewa Kotarba i ksiądz Jerzy Rutkowski zapraszają krucjatki, ministrantów i lektorów wraz z rodzicami na uroczystą Mszę Świętą rozpoczynającą nowy rok formacji w I piątek miesiąca – 4 września – o godz. 18.30. Po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne.
 8. W najbliższą sobotę tj. 5 września zapraszamy do Sanktuarium Najświętszej Rodziny przy ul. Krupówki na Męski Różaniec. Jest to nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, podczas których setki mężczyzn wynagradzają Niepokalanemu Sercu Maryi konkretnymi czynami. Dlaczego „Męski” – bo rolą mężczyzn w Bożym zamyśle jest ochrona na życie wieczne wszystkich tych, których Bóg podarował im tu na ziemi. Tak jak święty Józef był ziemskim opiekunem Świętej Rodziny, tak mężczyźni mają za zadanie bronić świętości rodzin i bliskich. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.45 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym. Modlitwy poprowadzi ks. dr Krzysztof Czapla – dyrektor Sekretariatu Fatimskiego. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do wzięcia udziału w modlitwie i zawierzeniu siebie i swoich najbliższych Maryi.
 9. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących, a także przebywających na kwarantannie. Pod Twoją obronę…