Ogłoszenia Duszpasterskie: XIX Niedziela Zwykła – 9 sierpnia 2020r.

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości. Życzymy miłego i aktywnego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedziele o godz. 7.00; 9.00; 10.00;11.00; 16.00 i 18.30, a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. W czasie wakacji codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. modlimy się modlitwą różańcową w intencji ustania epidemii, w tym samym czasie możliwość skorzystania ze spowiedzi.
  2. Zakrywanie ust i nosa, w miejscach określonych przez służby sanitarne – w tym w kościołach i kaplicach – jest prostym gestem, który świadczy o odpowiedzialności i dojrzałości. Należy go bezwzględnie przestrzegać. Prosimy w miarę możliwości o zajmowanie wyznaczonych miejsc.
  3. W miesiącu sierpniu wspominamy ważne wydarzenia z historii naszej Ojczyzny, w tym roku szczególnie wybrzmiewa 100 lecie Bitwy Warszawskiej tzw. Cudu nad Wisłą, ale jest to również czas modlitwy o trzeźwość naszego Narodu. Wiele osób podejmuje na ten miesiąc postanowienia abstynenckie, jeśli nie stać nas na takie wyrzeczenie to postarajmy się przynajmniej mocno ograniczyć spożywanie alkoholu. Swoje wyrzeczenia ofiarujmy wraz z modlitwą dobremu Bogu za osoby uzależnione i ich rodziny.
  4. W liturgii Kościoła wspominamy; w poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; we wtorek – św. Klary, dziewicy; w czwartek – święto NMP Kalwaryjskiej; w piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika; w sobotę – uroczystość Wniebowzięcia NMP jest to dzień odpustu w naszej parafii. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.30. Po każdej Mszy św. będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za Ojczyznę. Tego dnia kazania wygłosi ks. Janusz Bola SDS proboszcz parafii na Pardałówce, a ofiary składane na tace przeznaczone będą na budowę kościoła tamtejszej wspólnoty.
  5. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
    w czwartek – św. Antoniego; w sobotę – św. Zofii. Bardzo prosimy by róże, które mają swoją zmianę przychodziły na różaniec przed wieczorną eucharystią.
  6. W dniu dzisiejszym dekretem Metropolity Krakowskiego ks. abpa Marka Jędraszewskiego kościół na Bystrem został podniesiony do rangi sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Również od dziś rondo na Bystrem będzie nosić im. Św. Brata Alberta.
  7. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, w nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które dotknęły dnia 4 sierpnia br. mieszkańców Bejrutu w Libanie, zwraca się z apelem o przeżycie najbliższej niedzieli 16 sierpnia br. jako dnia solidarności z mieszkańcami zniszczonego miasta. Razem z modlitwą połączymy w tym dniu ofiarę zbieraną do puszek.