Ogłoszenia Duszpasterskie: XV Niedziela Zwykła – 12 lipca 2020r.

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości. Życzymy miłego i aktywnego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedziele o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 16.00 i 18.30, a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Wypominki – modlitwa za zmarłych w niedzielę przed godz. 9.00 i o godz. 15.30. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania nosa i ust w kościele. Jest to wymóg Sanepidu. Osoby, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą tego uczynić prosimy, by zachowały odpowiedni odstęp. Prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc.
  2. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie kościoła, w tym czasie składane zarówno na tace przy wyjściu z kościoła jak i przesyłane na konto parafii oraz ofiarowane przy innych okazjach.
  3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja i Benedykta; w środę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – wspomnienie NMP z Góry Karmel, w sobotę – św. Szymona z Lipnicy.
  4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Antoniego; w środę – św. Zofii; w czwartek – św. Jana Pawła II; w piątek – św. Jadwigi Królowej; w sobotę – św. Katarzyny Labouré.
  5. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy organizowaną przez Apostolat Maryjny w dniu 25 lipca br. (sobota). Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii.
  6. Już za tydzień będziemy przeżywać odpust parafialny. W tym roku mija 190 lat od Objawień Matki Bożej św. Katarzynie Labouré. Uroczystościom będzie przewodniczył Wizytator (Prowincjał), Najwyższy Przełożony Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy ks. dr Kryspin Banko CM. Już dziś zapraszamy i prosimy o zorganizowanie banderii konnej, powozów i muzyki, serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe, zespół GIEWONT i zespół akordeonowy. O poniesienie feretronów i sztandarów w czasie procesji Eucharystycznej na zakończenie Sumy odpustowej prosimy Róże Żywego Różańca, a Olczański Strażaków prosimy o poniesienie Figury Matki Bożej Niepokalanej.
    Do tego wydarzenia pragniemy przygotować się duchowo. Przygotowanie rozpocznie się w środę o godz. 20.00 i potrwa do piątku na mszach św. o godz. 7.00 9.00 i 20.00. Poprowadzi je ks. Bartosz Pikul CM. Msze św. z nauką o godz. 20.00 będą emitowane na falach radia ALEX. W sobotę zapraszamy chorych oraz osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o godz., 10.00 podczas, której zostanie udzielony Sakrament chorych – bardzo prosimy bliskich tych osób o pomoc w dotarciu na to nabożeństwo. Na ten szczególny czas przygotujmy swoje serca przez dobrze przygotowaną szczerą spowiedź. Radość łaski odpustu niech wyrazi się również w przystrojeniu na ten dzień naszych domów szczególnie na trasie przejazdu Banderii wiozącej naszego honorowego Gościa z Księżówki.
  7. Dokładny plan umieszczony jest na plakatach przed kościołem, a także na stronie internetowej parafii.
  8. W minionym tygodniu bóg odwołał z naszej wspólnoty śp. Franciszka Pawlikowskiego z os. Piszczory. Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…