Ogłoszenia Duszpasterskie: XVI Niedziela Zwykła – 19 lipca 2020r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości. Życzymy miłego i aktywnego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedziele o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 16.00 i 18.30, a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Wypominki – modlitwa za zmarłych w niedzielę przed godz. 9.00 i o godz. 15.30. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania nosa i ust w kościele. Jest to wymóg Sanepidu. Osoby, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą tego uczynić prosimy, by zachowały odpowiedni odstęp. Prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc.
 2. Dziś mija 190 lat od pierwszych objawień Matki Bożej siostrze Katarzynie Labouré. W naszej parafii to czas łaski, uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. O godzinie 11.00 Suma Odpustowa z procesją eucharystyczną, której będzie przewodniczył ks. dr Kryspin Banko CM – Przełożony Polskiej Prowincji Księży Misjonarzy.
 3. Pragnę wyrazić wdzięczność w imieniu swoim i całej parafii ks. Bartoszowi Pikulowi CM za poprowadzenie od środy ćwiczeń duchowych i przygotowanie nas do owocnego przeżycia dzisiejszego dnia.
 4. W naszej parafii rozpoczął swoją praktykę duszpasterską ks. diakon Michał Adamczyka CM. Serdecznie go witamy i polecamy w naszych modlitwach wstawiennictwu Matki Najświętszej.
 5. W liturgii Kościoła wspominamy; w poniedziałek – bł. Czesława; środę – święto św. Marii Magdaleny; w czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w piątek – wspomnienie św. Kingi; w sobotę – św. Jakuba apostoła oraz św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Tego dnia błogosławieństwo pojazdów mechanicznych po Mszy św. o godz. 7.00 i 20.00.
 6. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Józefa; w piątek – św. Jana Chrzciciela; w sobotę – św. Anny.
 7. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy, organizowaną przez Apostolat Maryjny, w najbliższą sobotę 25 lipca o godz. 5.00 z placu przy kościele. Osoby chętne w niej uczestniczyć proszone są o wpisanie się na listę w zakrystii do środy włącznie.
  Aby zyskać łaskę odpustu zupełnego polećmy dobremu Bogu wszystkie intencje papieża Franciszka.