Ogłoszenia Duszpasterskie: XIV Niedziela Zwykła – 5 lipca 2020r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości. Życzymy miłego i aktywnego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedziele o godz. 7.00; 9.00; 10.00; 11.00; 16.00 i 18.30, a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Wypominki – modlitwa za zmarłych w niedzielę przed godz. 9.00 i o godz. 15.30. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania nosa i ust w kościele. Jest to wymóg Sanepidu. Osoby, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą tego uczynić prosimy, by zachowały odpowiedni odstęp. Prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc, a osoby stojące o zachowanie bezpiecznej odległości.
 2. Dziś I niedziela miesiąca Msza św. za zmarłych o godz. 16.00 będzie sprawowana tu w świątyni, a nie w kaplicy na cmentarzu.
 3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Leduchowskiej; w środę – wspomnienie św. Jana z Dukli; w sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 4. Zmiany Róż żywego Różańca: we wtorek – róża Matki Bożej Różańcowej.
 5. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie kościoła, w tym czasie składane zarówno na tace przy wyjściu z kościoła jak i przesyłane na konto parafii oraz ofiarowane przy innych okazjach.
 6. Zachęcamy do czytania czasopism. Przy wyjściu można nabyć tygodnik Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny, a także wziąć nieodpłatne gazety i czasopisma ze stolika pod chórem.
 7. Na jednodniową pielgrzymkę 25 lipca na Jasną górę do Sanktuarium Czarnej Madonny zaprasza Apostolat Maryjny. Osoby chętne proszone są o wpisanie się na listę w zakrystii
 8. Abp Marek Jędraszewski apeluje o solidarność z potrzebującymi. Dziś we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej jest przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły m.in. Małopolskę.
 9. Siostry Karmelitanki Bose zapraszają na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej. Dokładne informacje znajdują się na plakacie pod chórem.
 10. Trwając na modlitwie o ustanie epidemii, a także w intencji Ojczyzny i parafii zapraszamy w okresie wakacyjnym na wspólną modlitwę różańcową w tych intencjach w dni powszednie o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 18.00.
 11. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą wczoraj w USA śp. Mariannę Macura. Wieczny odpoczynek…