Ogłoszenia Duszpasterskie: Wniebowstąpienie Pańskie VII Niedziela Wielkanocna – 24 Maja 2020r.

  1. Według obowiązujących przepisów w naszej świątyni może przebywać na nabożeństwach 100 osób. Dlatego też prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc. Niedziele Msze św. w naszym Sanktuarium są o godz. 7.00; 8.00; 9.00; 10.00; 11.00; 16.00 i 18.30. Wypominki – modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 15.30. Nabożeństwa majowe ku czci NMP codziennie o godz. 18.00.
    Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie kościoła, składane zarówno na tace przy wyjściu z kościoła jak i przesyłane na konto parafii jak oraz ofiarowane przy innych okazjach.
  2. Kalendarz liturgiczny: we wtorek– wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera; w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; w sobotę – wspomnienie bł. Marty Wieckiej; w następną niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  3. Zmiany Róż żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela i św. Anny; w środę – św. Wincentego a Paulo; w czwartek – św. Moniki i w piątek – świętej Rodziny.
  4. W miniony poniedziałek przeżywaliśmy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Dziękuję zespołowi GIEWONT i Muzyce za włączenie się w liturgię oraz wszystkim którzy tu w Sanktuarium włączyli się w dziękczynną modlitwę za osobę i dzieło świętego papieża Polaka.
  5. W środę 27 dzień miesiąca serdecznie zapraszamy na Mszę św. i modlitwę różańcową, która ze względu na obostrzenia epidemiologiczne będzie w kościele.
  6. Zachęcamy wiernych do przychodzenia i uczestniczenia we Mszach św. w niedzielę, a osoby, które jeszcze boją się przebywać w większych grupach niech przychodzą do kościoła w dni powszednie na Mszę św., czy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Przypominamy także, że epidemia nie zwalnia nas z obowiązku spowiedzi i komunii wielkanocnej. Okres ten kończy się w naszej archidiecezji w niedzielę 7 czerwca 2020r. Spowiadamy w tygodniu pół godziny przed Mszą św., w niedzielę przed i w czasie Mszy św., można również umówić siew na spowiedź telefonicznie na konkretną godzinę lub przyjść i zadzwonić domofonem.
  7. We wtorek Dzień Matki niech wybrzmi to mocniej w naszych modlitwach o potrzebne łaski dla żyjących, a dla zmarłych mam prośmy o niebo.
  8. W dniu wczorajszym w kościele Seminaryjnym Księży Misjonarzy w Krakowie miały miejsce święcenia kapłańskie. Polećmy wczoraj wyświęconego prezbitera i pięciu diakonów wstawiennictwu Maryi Niepokalanej. Pod Twoją Obronę…