Ogłoszenia Duszpasterskie: VI Niedziela Wielkanocna – 17 Maja 2020r.

  1. Ze względu na możliwość przebywania ograniczonej ilości osób w kościele od dziś, aż do odwołania w każdą niedzielę Msze św. w naszym sanktuarium o godz. 7.00; 8.00; 9.00; 10.00; 11.00; 16.00 i 18.30. Nabożeństwa majowe ku czci NMP codziennie o godz. 18.00.
   Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie kościoła, składane zarówno na tace przy wyjściu z kościoła, przesyłane na konto parafii jak i te ofiarowane przy innych okazjach.
  2. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera; w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; w następną niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  3. Zmiany Róż żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej i św. Katarzyny Labouré; we wtorek – św. Józefa.
  4. Spotkanie dla młodzieży mającej przyjąć w tym roku sakrament bierzmowania oraz ich rodziców w najbliższy czwartek 21 maja o godz. 19.30.
  5. W poniedziałek obchodzimy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Ten wielki święty wniósł nieoceniony wkład w historię naszego kraju, Europy, świata oraz w historię Kościoła powszechnego. Dlatego zapraszamy do naszego Sanktuarium na Mszę św. dziękczynną w poniedziałek 18 maja o godz. 17.00. Uroczystość rozpoczniemy wspólnym odśpiewaniem pieśni oazowej „Barka”.
  6. Zachęcamy wiernych do przychodzenia i uczestniczenia we Mszach św. w niedzielę, a osoby, które jeszcze boją się przebywać w większych grupach niech przychodzą do kościoła w dni powszednie na Mszę św., czy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Przypominamy także, że pandemia nie zwalnia nas z obowiązku spowiedzi i komunii wielkanocnej. Okres ten kończy się w naszej archidiecezji w niedzielę 7 czerwca 2020r.
  7. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłego w minionym tygodniu Andrzeja Mrugałę mieszkającego ostatnio na os. Stary Młyn. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….