Ogłoszenia Duszpasterskie: Zesłanie Ducha Świętego – VIII Niedziela Wielkanocna – 31 maja 2020r.

 1. Zdjęto ograniczenia co do ilości osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach. Jednak obostrzenia dotyczące odległości oraz zasłaniania ust i nos w świątyni pozostają. Dlatego też prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc. Niedziele Msze św. w naszym Sanktuarium są o godz. 7.00; 8.00; 9.00; 10.00; 11.00; 16.00 i 18.30. Wypominki – modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 15.30. Nabożeństwo do NSPJ codziennie o godz. 18.00.
  Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie kościoła, składane zarówno na tace przy wyjściu z kościoła jak i przesyłane na konto parafii jak oraz ofiarowane przy innych okazjach.
 2. Kalendarz liturgiczny: Dziś wieczorną modlitwą kościoła kończy się okres wielkanocny; w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła w naszym kościele dodatkowa Msza św. o godz. 9.00; w środę – wspomnienie męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w następną niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy Przenajświętszej.
 3. Zmiany Róż żywego Różańca: w poniedziałek – św. Teresy; w środę – św. Barbary.
 4. .W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzieli J.E. ks. bp Janusz Mastalski.
  W piątek odwiedzimy chorych od godziny 9.00 tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.
  W sobotę rocznicę swojej I Komunii świętej będą przeżywać uczniowie klasy IV. Tego dnia o godz. 17.45 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. Przypominamy, że okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej kończy się w niedzielę 7 czerwca 2020r.
 6. Informacja o szkole dla osób niewidomych i słabowidzących jest umieszczona w gablocie pod chórem.
 7. Dla uczczenia 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II 18 maja tego roku Burmistrz Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury i Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór rozpoczęli kilkumiesięczny cykl „Zakopane czyta Jana Pawła II”. Zachęcamy wszystkich do słuchania i refleksji nad tekstami Świętego – emitowane są one codziennie na stronach internetowych Urzędu Miasta Zakopane, Podhalańskiego Portalu Informacyjnego Watra, Facebooku UM, Czerwonego Dworu (z możliwością udostępniania) i na youtube.
 8. W tych dnach mija 45 rocznica święceń kapłańskich ks. Mieczysława Kozłowskiego CM, dziś miały być uroczystości lecz ze względu na czas epidemii ks. Mieczysław przełożył je na pierwszą niedzielę października. Polećmy jubilata wstawiennictwu Matki Bożej. O Maryjo bez grzechu poczęta…
 9. W minionym tygodniu odszedł z tego świata do domu Ojca śp. Filip Bachleda. Wierzymy, że ten chłopiec, który siedem lat był tu na ziemi z rodzicami, rodzeństwem i rodziną, również i teraz będzie ich wspierał z nieba wstawiając się za nimi do kochającego Boga Ojca. Polecajmy bliskich pogrążonych w bólu wstawiennictwu Matki Bożej Pod Twoją obronę…