Ogłoszenia Duszpasterskie: V Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020r.

 1. Ze względu na możliwość przebywania ograniczonej ilości osób w kościele od dziś, aż do odwołania w każdą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 16.00. Nabożeństwa majowe ku czci NMP codziennie o godz. 18.00. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie kościoła, składane zarówno na tace przy wyjściu z kościoła, przesyłane na konto parafii jak i te ofiarowane przy innych okazjach.
 2. Kalendarz liturgiczny: w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy;
  w czwartek – święto św. Macieja, Apostoła; w piątek – wspomnienie bł. Zofii Czeskiej; w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.
 3. Zmiany Róż żywego Różańca: w środę –św. Antoniego; w piątek – św. Zofii; w sobotę – św. Jana Pawła II.
 4. Przypominamy o Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Nie odkładajmy tej łaski na później. W naszej świątyni spowiadamy 30 minut przed Mszą św. ale można umówić się na spowiedź telefonicznie, lub przychodząc i dzwoniąc do księdza na domofon plebani.
 5. W maju rozpoczną się przygotowania kolejnej grupy młodzieży do sakramentu bierzmowania. Do wspólnoty przygotowujących się zaproszona jest młodzież uczęszczająca na katechezę szkolną na poziomie minimum VI klasy. Każdy, kto chce rozpocząć przygotowania, proszony jest o zgłoszenie się do s. Jerzego Rutkowskiego CM.
  Sakrament Bierzmowanie powinno się przyjmować w swojej parafii, a jeśli ktoś chce przygotowywać się gdzie indziej, jak najszybciej powinien zgłosić się, aby otrzymać na to zgodę księdza proboszcza.
  Chętni uczęszczający do szkół poza Olczął lub nie używający Facebooka, proszeni są o telefoniczne zgłoszenie się do ks. Jerzego. Zapisy trwają do 16 maja czyli jeszcze tylko w tym tygodniu.
 6. Zachęcamy do czytania książek z biblioteki ks. Jana na czytanie. W godzinach od 11.00 do 12.00 można zadzwonić domofonem Domu Misyjnego do ks. Jana Szwaikowskiego CM i zaopatrzyć się w ciekawą książkę. Wybór naprawdę duży. Zapraszamy!
 7. W naszych modlitwach polecamy siostry Służebniczki, które w tym czasie wspominają swoje święte patronki: s. Mariolę w minionym tygodniu i s. Zofia w najbliższy piątek.