Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Wielkanocna – 3 maj 2020r.

Dziś w nasza wspólnota parafialna łączy się ze wspólnotą Sióstr Zgromadzenia Służebniczej NMP w dziękczynieniu dobremu Bogu za 170 lat istnienia Zgromadzenia. Obejmujemy naszą modlitwą siostry aktualnie pracujące w naszej parafii jak i te których już wśród nas nie ma.

Bóg zapłać za ofiary składane szczególnie w tym czasie na utrzymanie kościoła zarówno na tace przy wyjściu z kościoła, od chorych których odwiedzamy w pierwsze piątki , przesyłane na konto parafii jak i te ofiarowane przy innych okazjach.

  1. Dziś światowy dzień modlitw o powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw w tej intencji.
  2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – św. Floriana, męczennika; we wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera; w środę – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów; w piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika głównego patrona Polski.
  3. Zmiany Róż żywego Różańca: w poniedziałek –św. Barbary; w czwartek – Matki Bożej Różańcowej.
  4. Nabożeństwa majowe ku czci NMP począwszy od piątku 1 maja codziennie o godz. 18.00.
  5. Dziś pierwsza niedziela maja, każdego toku tego dnia rozpoczynaliśmy odprawianie Mszy św. za zmarłych na cmentarzu. W okresie epidemii aż do odwołania dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 w pierwsze niedziele będzie sprawowana nie w kaplicy cmentarnej ale tu w świątyni.
  6. 4 maja wspominamy św. Floriana patrona Strażaków. Za naszych strażaków z OSP Olcza będziemy się modlić na Mszy św. dziś o godz. 18.30.
  7. Przypominamy o Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Nie odkładajmy tej łaski na później. W naszej świątyni spowiadamy przed Mszą św. ale można umówić się na spowiedź telefonicznie.
  8. Jerzy Rutkowski przypomina uczniom klas VI o zapisach do grupy przygotowującej się do bierzmowania.
  9. Zachęcamy do czytania książek z biblioteki ks. Jana na czytanie. W godzinach od 11.00 do 12.00 można zadzwonić domofonem Domu Misyjnego do ks. Jana Szwaikowskiego CM i zaopatrzyć się w ciekawą książkę. Wybór naprawdę duży. Zapraszamy!
  10. Już rok mija (4 maja 2019r.) od śmierci ks. Jana Kowalika CM proboszcza, dobrego pasterza tej wspólnoty oraz budowniczego tej świątyni. Msza św w jego intencji będzie dziś o godz. 18.30.