Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020 roku

  1. W najbliższy czwartek uroczystość św. Józefa. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Zofii i św. Jana Pawła II; we wtorek – św. Jadwigi Królowej; w środę – św. Katarzyny Labouré; w czwartek – św. Józefa.
  2. 10 marca radio Alex przeżywało 30 lecie swojego powstania. Panu Piotrowi Samborowi i całej redakcji życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na kolejne lata działalności. Dziękując zarazem za piękne świadectwo głoszenia Dobrej Nowiny na falach radia. Wszechmogącemu Bogu będziemy dziękować wraz z chorymi i wszystkimi słuchającymi za dar tego Radia dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy, która będzie emitowana na falach radia ALEX.
  3. W związku z zagrożeniem epidemicznym i zgodnie z Dekretem Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego w dniach 15-29 marca w naszych kościołach Msze św. w niedzielę jak i w dni powszednie będą odprawiane w stałym dotychczasowym porządku, jednak będą recytowane. Ze względu na ograniczoną ilość mogących się gromadzić – 50 osób – w tych Mszach św. niech biorą udział rodziny tych za których jest sprawowana Msza św. W niedzielę zostają odwołane nabożeństwa gorzkich żali. Jednak zachęcamy do włączenia się w to nabożeństwo słuchając go dziś na falach radia ALEX o godz. 18.00. W piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych z krótkimi rozważaniami o 18.00 i 20.00. A tym, którzy zostaną w domu zachęcamy do włączenia się w przeżywanie tego nabożeństwa na falach radia ALEX o godz. 17.00. Odwołujemy spotkania wszystkich grup dzieci, młodzieży i dorosłych, również planowane bierzmowanie młodzieży z 27 marca będzie w późniejszym terminie. Sprawy kancelaryjne proszę załatwiać w dotychczasowych godzinach drogą telefoniczną lub mailową, wyjątek stanowią sprawy dotyczące pogrzebu.
  4. Zachęcamy jednak wszystkich wiernych do wzmożonej indywidualnej modlitwy w intencji wygaśnięcia wirusa, w intencji chorych, służby zdrowia i wszystkich służb dbających o nasze bezpieczeństwo. Niech będzie to rodzinnie odmawiana codziennie cząstka różańca o godz. 20.00. W naszym Sanktuarium możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i czas na indywidualną modlitwę od godz. 8.00 do 19.00.
  5. Burmistrz Miasta Zakopane prosi o zapoznanie się z komunikatem skierowanym do mieszkańców i turystów w związku z koronawirusem. Komunikat umieszczony jest na stronie internetowej urzędu, a także wywieszony w gablocie przy kościele.
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.