Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2020 roku

  1. W związku z zagrożeniem epidemicznym i zgodnie z Dekretem Ks. abpa Marka Jędraszewskiego w naszym kościele Msze św. w niedzielę jak i w dni powszednie będą odprawiane w stałym dotychczasowym porządku. Ze względu na ograniczoną ilość mogących się gromadzić – 50 osób – w tych Mszach św. niech biorą udział rodziny tych za których jest sprawowana Msza św. W niedzielę zostają odwołane nabożeństwa gorzkich żali. Jednak zachęcamy do włączenia się w to nabożeństwo słuchając go dziś na falach radia ALEX o godz. 18.00. W piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych z krótkimi rozważaniami o 18.00 i 20.00. Tych, którzy zostaną w domu zachęcamy do włączenia się w przeżywanie tego nabożeństwa na falach radia ALEX o godz. 17.00. Pamiętajmy, że to nabożeństwo może odprawić każdy sam nie tylko w piątek, a w tej sytuacji nie tylko w kościele ale i własnym domu. W naszym Sanktuarium możliwość indywidualnej modlitw codziennie od godz. 8.00 do 19.00.
  2. Przypominamy, że odwołujemy spotkania wszystkich grup dzieci, młodzieży i dorosłych.
  3. Sprawy kancelaryjne proszę załatwiać w dotychczasowych godzinach drogą telefoniczną lub mailową, wyjątek stanowią sprawy dotyczące pogrzebu.
  4. W środę uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.30. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 18.15. Jak zapowiadaliśmy wyjątkowo tego dnia, a nie jak co miesiąc 27 dnia, po Mszy św. o godz. 18.30 ze względu na stan epidemii nie będzie procesji różańcowej światła, ale będziemy się modlić tu w świątyni rozważając część bolesną różańca św. Pamiętajmy, że w świątyni będzie mogło tylko przebywać 50 osób. Dlatego włączmy się w tę modlitwę odmawiając różaniec w domu.
  5. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – św. Jana Chrzciciela; w środę – św. Anny; w piątek – św. Wincentego a Paulo.
  6. Zachęcamy jednak drodzy Parafianie do wzmożonej indywidualnej i rodzinnej modlitwy w intencji wygaśnięcia wirusa, w intencji chorych, służby zdrowia i wszystkich służb dbających o nasze bezpieczeństwo. Niech będzie to rodzinnie odmawiana codziennie cząstka różańca o godz. 20.00. Księża tej parafii również o tej godzinie trwamy na wspólnej modlitwie różańcowej w naszej domowej kaplicy.
  7. Od poniedziałku do soboty dodatkowa możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 11.00 – 12.00 i od godz. 18.00 – 19.00.
  8. Ponieważ ze względu na zaistniałą sytuację niemożliwe są rekolekcje w świątyni dlatego zachęcamy do korzystania z tych ćwiczeń w mediach. Rekolekcje na falach radia ALEX będą emitowane od następnej niedzieli do środy o godz. 20.00.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.