Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2020 roku

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę a które są przeznaczane na utrzymanie naszej świątyni.
 2. Pamiętajmy o podjęciu postanowień wielkopostnych i ich realizowaniu. Pomogą nam w tym nabożeństwa: Droga Krzyżowa: w piątki dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych i młodzieży o 18.00 i o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali: w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00,
  o godz. 10.40 i o godz. 18.00. W Polsce za udział w gorzkich żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 3. W kalendarzu liturgicznym w czwartek święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.
 4. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Teresy; we wtorek – św. Barbary, a w sobotę – Matki Bożej Różańcowej.
 5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca, chorych odwiedzimy w piątek od godziny 9.00. Ks. Proboszcz ze względu na wyjazd, chorych odwiedzi w środę również od godz. 9.00. W sobotę Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.45.
 6. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 informuje, że od 2 marca rozpocznie się rekrutacja do oddziału zerowego oraz do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021. Informacje można uzyskać na stronie internetowej lub w sekretariacie szkoły.
 7. Za tydzień w niedzielę Zarząd OSP Olcza serdecznie zaprasza na Walne Zebranie, które odbędzie się rozpocznie się o godz. 30 w Domu Strażaka na Olczy.
 8. Starosta Tatrzański i Burmistrz Miasta Zakopane wraz z młodzieżą z Liceum im. Balzera zapraszają w dniu 2 marca 2020r. tj. w poniedziałek wszystkich gości i mieszkańców Zakopanego do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych”. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 11.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Po Mszy św. przemarsz pod Pomnik „Żołnierzy Wyklętych” do Parku im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej pod chórem można nabyć tygodnik Gość Niedzielny oraz egzemplarze Małego Gościa Niedzielnego. Miesiąc marzec poświęcony jest świętemu Józefowi, dlatego polecamy wszystkim Jego czcicielom nowy modlitewnik.