Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020 roku

W Całym Kościele przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Czy czytam, słucham i żyję Słowem Bożym każdego dnia?

 1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci życzymy Wam dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. W tygodniu o godz. 7.00 i 18.30. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w środę o godz. 18.30. Jutro 27 dzień miesiąca serdecznie zapraszamy na wieczorną Mszę św. i procesję różańcową światła.
 2. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu; w piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, W przyszłą niedzielę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego zwane u nas świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w Polsce także jako Dzień Życia Konsekrowanego.
  Taca w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Tego dnia na Mszy św. o godz. 11.00 w naszym Sanktuarium jak każdego roku przeżywać będziemy Jubileusze Małżeństw. O pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia prosimy Muzykę i Parafialny Regionalny Zespół GIEWONT, a także młodych akordeonistów.
 3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Różańcowe:
  w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo; we wtorek – św. Moniki; w środę – świętej Rodziny; w sobotę – św. Teresy.
 4. W najbliższą środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Grupy Apostolatu Maryjnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą się włączyć w szerzenie przesłania Cudownego Medalika.
 5. W tym tygodniu I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.45.
 6. Od poniedziałku parafia wraz ze szkołą organizuje półkolonie. Również i w tym roku prowadzącym s. Iwonie i ks. Jerzemu będą pomagać seminarzyści Seminarium Internum Zgromadzenia Misji , których serdecznie witamy.
 7. Serdecznie zapraszamy na koncerty odbywające się w ramach XI Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodziył…”. Szczegółowe informacje o miejscach i godzinie kolejnych koncertów znajdują się na plakacie pod chórem.