Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Zwykła – 19 stycznia 2020 roku

W dniach od 18 do 25 stycznia przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan.

 1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci życzymy Wam dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. W tygodniu o godz. 7.00 i 18.30. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w środę o godz. 18.30.
 2. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Józefa; w piątek – św. Jana Chrzciciela; w sobotę –św. Anny.
 3. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – św. Agnieszki dziewicy i męczennicy;
  w piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
  w sobotę – Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła dla duszpasterzy tej parafii – misjonarzy św. Wincentego a Paulo jest to uroczystość, gdyż jest to kolejna rocznica powstania Zgromadzenia Misji.
 4. Już za dwa tygodnie – 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, w naszym Sanktuarium jak każdego roku przeżywać będziemy Jubileusze Małżeństw. LISTA TEGOROCZNYCH JUBILATÓW WYWIESZONA JEST W GABLOCIE. BARDZO PROSIMY, O SPRAWDZENIE CZY KTOŚ NIE ZOSTAŁ PRZYPADKOWO POMINIĘTY. Przypominamy, że w tym roku 2 lutego przypada w niedzielę dlatego też Msza św. dla jubilatów będzie o godz. 11.00. Już dziś serdecznie prosimy Muzykę i Parafialny Regionalny Zespół Giewont o włączenie się w uroczystość.
 5. Serdecznie zapraszamy na koncerty odbywające się w ramach XI Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodziył…”. Dziś koncert w naszej parafii po Mszy św. o godz. 11.00 koncert kolęd w wykonaniu Magdy Steczkowskiej. Szczegółowe informacje o miejscach i godzinie kolejnych koncertów znajdują się na plakacie pod chórem.
 6. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą w minionym tygodniu śp. Zofię Machoń z os. Stachonie. Pani Zofia przeżyła 103 lata, ostatnie lata mieszkała na terenie naszej parafii. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…