Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Zwykła – 2 lutego 2020 roku

W całym Kościele przeżywamy dziś po raz XXIV Dzień Życia Konsekrowanego. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tace a przeznaczone na zakony kontemplacyjne. W naszej parafii w dniu dzisiejszym przeżywamy Rocznice Małżeństw. Uroczystość będzie miała miejsce na Mszy św. o godz. 11.00. Wszystkim tegorocznym Jubilatom życzymy wszelkich łask płynących od Chrystusa przez Maryję.

 1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci życzymy Wam dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. W tygodniu o godz. 7.00 i 18.30. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w środę przed wieczorną Mszą św.
 2. Kalendarz liturgiczny: w środę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
  w czwartek – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy.
 3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Różańcowe: w poniedziałek – św. Barbary; w piątek – Matki Bożej Różańcowej.
 4. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek na wieczornej Mszy św. modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek odwiedzimy chorych od godziny 9.00. tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Ks. Jerzy Rutkowski ze względu wyjazdu na rekolekcje z młodzieżą. Chorych odwiedzi w najbliższy wtorek od godz. 9.00.
 5. Serdecznie dziękuję w imieniu swoim, rodziców i młodzieży oraz dzieci: ks. Jerzemu, siostrze Iwonie, pani profesor Annie Timek oraz nowicjuszom z Seminarium Internum Zgromadzenia Misji za przeprowadzenie półkolonii. Wierzę, że uczestnicy dzięki realizowanemu programowi stali się bardziej wrażliwi na ludzkie niedole.
 6. Dyrektor przedszkola s. Ewa Kotarba informuje, że ZAPISY do Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Ochronka Św. Józefa w Zakopanem Olcza na rok szkolny 2020/2021 rozpoczynają się 3 lutego. Zainteresowanych prosimy pobrać KARTĘ ZAPISU DZIECKA i wypełnioną złożyć do dnia 28 lutego 2020r. (jest to termin ostateczny). PRZYPOMINAMY RODZICOM DZIECI JUŻ UCZĘSZCZAJĄCYCH
  o obowiązku złożenia karty zapisu w w/w terminie.
 7. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłą wczoraj Marię Dorula z os. Wojdyły. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…