Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Bożego Narodzenia (Świętej Rodziny) – 29 grudnia 2019 roku

Dziś już ostatnia niedziela roku kalendarzowego.
Obok postanowień na nowy rok pojawiają się pytania w naszych sumieniach związanie z tym czasem, który się kończy. Pytania: jak przeżyłem miniony rok? O ile stałem się lepszym człowiekiem? Czy ponaprawiałem wyrządzone krzywdy? I wiele im podobnych pytań.

 1. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Rodziny; w czwartek – św. Teresy; w piątek – św. Barbary.
 2. We wtorek 31 grudnia na zakończenie roku kalendarzowego nabożeństwo i Msza św.
  w intencji dziękczynno-przebłagalnej o godz. 18.00. Kilka minut po północy rozpocznie się Msza św. o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok 2020.
 3. W środę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Pierwszy dzień nowego roku jest czasem szczególnej modlitwy całego Kościoła o Pokój na świecie w tej intencji będziemy się modlić w czasie nabożeństwa o godz. 18.00. Tego dnia Msze św. jak
  w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. W czwartek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła.
 4. Spotkanie opłatkowe dla Apostolatu Maryjnego i Róż Żywego Różańca 9 stycznia
  w następny czwartek o po Mszy św. wieczornej.
 5. W sobotę 11 stycznia po Mszy św. o godz. 18.30 na spotkanie opłatkowe zapraszamy Strażaków OSP Olcza. Natomiast 12 stycznia w niedzielę o godz. 18.00 nabożeństwo i Msza św. a po niej świąteczne spotkanie dla Przewodników Tatrzańskich.
 6. Wizytę duszpasterską tzw. Kolędę rozpoczniemy dnia 2 stycznia czyli od najbliższego czwartku. Dokładny program wywieszony jest w gablocie pod chórem oraz podany na stronie Sanktuarium w internecie. Kolędę rozpoczynać będziemy w zwykłe dni od godz. 15.00, w soboty od godz. 9.00 i na kolejnym osiedlu od godz. 15.00, a w niedziele i uroczystość Objawienia Pańskiego od godz. 14.00.

Nie zapomnijmy o odpowiednim przygotowaniu stołu na którym postawmy: krzyż, świece, naczynie z wodą święconą, kropidło, Pismo święte, a także zeszyty do katechezy dzieci i młodzieży. Jeśli ktoś nie może być obecny w wyznaczonym dniu może zgłosić w zakrystii kolędę na ostatni dzień.