Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2019 roku

Dziś już ostatnia niedziela adwentu. Pamiętajmy o spowiedzi świętej przed świętami. W naszym sanktuarium spowiadamy dzisiaj podczas każdej Mszy św., w poniedziałek od godziny 6.30 do 8.00 i od 16.30 do 19.00. Okazja do spowiedzi będzie również w Wigilię od 6.30 do 7.00 i od godz. 8.00 do 10.00.

 1. Można jeszcze nabywać pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny.
 2. Zapraszamy na Mszę św. Roratnie zapraszamy jeszcze jutro i we wtorek na godz. 7.00. Będzie można odpalić i wziąć do domów światło z Betlejem.
 3. We wtorek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. O ile to możliwe na głos dzwonów o godz.17.00 zasiądźmy do wigilijnego stołu. Nie zapomnijmy o podzieleniu się opłatkiem, ale wcześniej o pojednaniu w rodzinach i w sąsiedztwie. Pamiętajmy o odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pańskim i nie zaniedbajmy tradycji śpiewania kolęd. Niech dzień Wigilijny zgodnie z Polską tradycją, pozostanie dniem wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu.
 4. W Wigilię nie ma Mszy św. wieczornej. O północy zapraszamy na Pasterkę. Ofiary składane podczas Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia Poczętego. O godzinie 23.20, przed Pasterką Parafialny Regionalny Zespół GIEWONT serdecznie zaprasza Parafian i Gości na koncert kolęd i pastorałek. Zarówno występ jak i Pasterka będą transmitowane i nagrywane. Będzie można słuchać na falach Radia ALEX, a także obejrzeć na stronie internetowej naszego Sanktuarium.
 5. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze św. jak w niedzielę. Przypominamy, że w święto Bożego Narodzenia nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 6. W drugi dzień świąt czcimy św. Szczepana pierwszego męczennika. Jak nakazuje tradycja będziemy po każdej Mszy św. święcić owies. W tym dniu na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji s. Ewy, ks. Mieczysława i ks. Jana z okazji ich imienin. Tego dnia po Mszy św. o godz. 11.00 Zespół MAŁY GIEWONT zaprasza na jasełka do auli dolnego kościoła..
 7. Polecamy lekturę prasy katolickiej w podwójnym wydaniu z ciekawymi, świątecznymi artykułami i dodatkami, które pomogą nam głębiej przeżyć Święta Narodzenia Pańskiego. Polecamy nasz Pomost z planem kolędy.
 8. Zachęcamy również do nabywania kalendarzy z naszego Sanktuarium.
 9. Ze względu na święta Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik 18.00 w piątek 27 grudnia. Tego dnia po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy na procesję różańcową światła.
 10. Kalendarz liturgiczny: piątek – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty (odpust na Harendzie), sobota – święto św. Młodzianków, męczenników.
 11. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w piątek – św. Jana Chrzciciela, św. Anny i św. Wincentego a Paulo; w sobotę – św. Moniki.
 12. Koncertem Kolęd i Pastorałek w naszym Sanktuarium w wykonaniu Parafialnego Regionalnego Zespołu Giewont rozpocznie się XI Festiwal Kolęd, pieśni i pastorałek bożonarodzeniowych, który potrwa aż do 2 lutego dokładne informacje o wykonawcach i miejscach koncertów znajdują się na plakatach w mieście, a u nas gablocie pod chórem.

Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 dzieci, młodzież i nauczyciele naszej Szkoły Podstawowej na Olczy zapraszają dzisiaj na Jasełka pt. ”Smutne święta?”. Przesuńmy troszeczkę godzinę dzisiejszego obiadu i tym przedstawieniem wejdźmy w święta Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszam.