Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Bożego Narodzenia – 5 stycznia 2020 roku

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na tace dziś – w pierwszą niedzielę miesiąca, które są przeznaczone na prace wykonywane przy tej świątyni i jej otoczeniu.
  2. W kalendarzu liturgicznym jutro 6 stycznia Objawienie Pańskie. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę czyli 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. Na każdej Mszy św. poświecenie kredy i kadzidła. W następną niedzielę będziemy wspominać Chrzest Pański.
  3. Tatrzański Orszak Trzech Króli w Zakopanem rozpocznie się od uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach. Po Liturgii uczestnicy wyruszą deptakiem: ul. Krupówki i Kościeliską w stronę starego kościółka na Pęksowym Brzyzku. Tam odbędzie się wspólne kolędowanie.
  4. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy we wtorek – różę Matki Bożej Różańcowej.
  5. W rozpoczynającym się tygodniu zapraszamy na spotkania opłatkowe i wspólne kolędowanie.: we wtorek Róże Żywego Różańca i Apostolat Maryjny; w sobotę Strażaków OSP Olcza z rodzinami; w niedzielę Przewodników Tatrzańskich. Spotkania będą się rozpoczynać wieczorną Mszą św. o godz. 18.30.
  6. Za niecały miesiąc 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, w naszym Sanktuarium jak każdego roku przeżywać będziemy Jubileusze Małżeństw.
    Lista tegorocznych jubilatów jest wywieszona w gablocie. Bardzo prosimy o sprawdzenie czy ktoś nie został przypadkowo pominięty. Jeśli brakowałoby któregoś z małżeństw, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii. Swój udział w jubileuszu mogą zgłosić również małżeństwa, które dziś nie mieszkają na terenie naszej parafii ale uczęszczają systematycznie do naszego Sanktuarium.
  7. Dokładny program wizyty duszpasterskiej tzw. Kolędy wywieszony jest w gablocie pod chórem. Kolędę rozpoczynać będziemy dziś i jutro o godz. 14.00, w zwykłe dni od godz. 15.00, w soboty od godz. 9.00 i na kolejnym osiedlu od godz. 15.00. Jeśli ktoś nie może być obecny w wyznaczonym dniu może zgłosić w zakrystii kolędę na ostatni dzień czyli niedziele (od godz. 14.00). (Plan wizyt osobna karta). Nie zapomnijmy o odpowiednim przygotowaniu stołu na którym postawmy: krzyż, świece, naczynie z wodą święconą, kropidło, Pismo święte, a także zeszyty do katechezy dzieci i młodzieży.
  8. Lekarz Weterynarii p. Wacław Gutt-Mostowy informuje, że obowiązkowe szczepienie psów przeciwko wściekliźnie będzie miało miejsce w najbliższą sobotę 11 stycznia w godzinach: od 12.30 do 13.30 na os. Piszczory koło Domu Strażaka; 13.30 do 14.00 na os. Stachonie koło domu p. Stachoń – Wilk; od 14.00 do 14.15 na os. Wojdyły.