Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019r.

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę a przeznaczone na utrzymanie i inwestycje związane z naszą świątynią. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy kolejny w naszym życiu Adwent – jest to czas naszego przygotowania do godnego i duchowo owocnego przeżycia tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Można już nabywać pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny. W niedzielę są wystawione pod chórem a w tygodniu w zakrystii. Ofiara za opłatki jest przeznaczona na Ochronkę (przedszkole Sióstr), a za świece zgodnie z zaleceniami Caritas na pomoc dla najuboższych dzieci. Pamiętajmy o naszych bliskich przebywających poza granicami Polski, nie zapomnijmy im przesłać opłatek, a także kalendarz z naszego Sanktuarium. Przy tej okazji przypominamy, że tradycja chrześcijańska mówi o łamaniu się poświęconym chlebem, opłatki zakupione w sklepach nie są pobłogosławione.
 2. Roraty czyli Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Dzieci prosimy o przynoszenie lampionów. Tegoroczne rozważania pomogą nam poznać osobę Prymasa Tysiąclecia sł. Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
 3. Odpowiadając na zalecenia ks. abpa Marka Jędraszewskiego w naszej świątyni modlitwy
  w intencjach ojczyzny , parafii, rodzin… będą połączone z codziennie odprawianymi nabożeństwami przed wieczorną Mszą św., a w czwartki i niedziele w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00.
 4. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
  w środę – wspomnienie św. Barbary; w piątek – wspomnienie św. Mikołaja, bpa, w sobotę – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła, w następną niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 5. Swoją zmianę różańcową mają następujące róże: w poniedziałek – św. Teresy, we wtorek – św. Barbary, w sobotę – Matki Bożej Różańcowej.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza św. w intencji powołań o godz. 18.30; w piątek chorych odwiedzimy od godz. 9.00. tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 20.00; w pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o go17.45. Następna niedziela jest czwartym dniem w ciągu roku w którym możemy zyskać w naszym Sanktuarium łaskę odpustu zupełnego. Tego dnia od godziny 12.00 do godziny 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. Godzina Łaski.
 7. Podhalańscy Hodowcy, Fiakrzy i Miłośnicy Koni zapraszają na Mszę św. w Bazylice p.w. Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu w niedzielę 8 rudnia 2019r. o godz. 11.00. Uroczystość rozpocznie się paradnym przejazdem o godz. 10.30 oraz poświęceniem koni przed Sanktuarium.
 8. Informacja o akcji „Małopolski Tele-Anioł”. Osobna karta.
 9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą śp. Jadwigę Wyszyńską z os. Frączkówka. Wieczny odpoczynek jej dać Panie…; Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…