Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Adwentu – Niepokalane Poczęcie NMP – 8 grudnia 2019r.

  1. W dzisiejszą uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny można w naszym sanktuarium uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś od godziny 12:00 do 13:00 adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. godzina łaski.
  2. Dziś XX Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Ofiary na ten cel można składać do puszek przy wyjściu z Kościoła.
  3. Roraty czyli Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Dzieci prosimy o przynoszenie lampionów. Tegoroczne rozważania pomogą nam poznać osobę Prymasa Tysiąclecia sł. Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
  4. Odpowiadając na zalecenia ks. abpa Marka Jędraszewskiego informujemy, że w naszej świątyni modlitwy w intencjach ojczyzny , parafii, rodzin… będą połączone z codziennie odprawianymi nabożeństwami przed wieczorną Mszą św., a w czwartki i niedziele w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00.
  5. Kalendarz liturgiczny: w piątek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w sobotę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  6. Swoją zmianę różańcową ma w tym tygodniu w piątek róża św. Antoniego.
  7. W następną niedzielę 15 grudnia o godzinie 11:00 Msza Święta z udziałem dzieci.
  8. Próba „Małego Giewontu” w tym tygodniu jest przeniesiona z poniedziałku na wtorek 10 grudnia o godzinie 19:00.