Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXIV Niedziela – Chrystusa Króla – 24 listopada 2019r.

  1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. W tym dniu za publiczne i pobożne odmówienie aktu oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata można uzyskać odpust zupełny.
  2. Jak zapowiadaliśmy gościmy w naszej parafii zespół ewangelizacyjny „Kapela.N” to forma pracy duszpasterskiej – z jednej strony możliwość zaangażowania i kształtowania religijnego młodych ludzi, a z drugiej sposób na głoszenie Ewangelii: wyśpiewane słowa i związane z nimi pozytywne doświadczenie wspólnoty mocniej i na dłużej zapadają w pamięci. Zespół tworzą księża Zgromadzenia Misji św. Wincentego a Paulo oraz młodzież zaangażowana w posługę duszpasterską. Po Mszy św. o godz. 11.00 w auli dolnego kościoła odbędzie się koncert ewangelizacyjny poprowadzony przez zespół Kapela N.
  3. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych codziennie o godz. 18.00.
  4. W dniu dzisiejszym dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców.
  5. Kalendarz liturgiczny: Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego zwana niedzielą Chrystusa Króla, w poniedziałek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej; w środę – Uroczystość Objawienia Cudownego Medalika; w czwartek wspomnienie św. Katarzyny Labouré, w sobotę – święto św. Andrzeja apostoła. Następną niedzielą rozpoczniemy okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
  6. Swoją zmianę różańcową w tym tygodniu mają następujące róże: w poniedziałek – św. Anny, w środę– św. Wincentego a Paulo, w czwartek – św. Moniki, w piątek – św. Rodziny.
  7. W środę 27 listopada będziemy przeżywać w naszej wspólnocie uroczystość odpustową. To już 189 lat od objawień w kaplicy przy ulicy du Bac w Paryżu i przekazania orędzia Cudownego Medalika przez Maryję siostrze Katarzynie Labouré. Msze święte w Sanktuarium o godz. 7.00, na godz. 10.00 szczególnie zapraszamy osoby starsze, chorych i tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w wieczornej Eucharystii z procesją światła o godz. 18.30. W tym dniu można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszamy. Na mszy wieczornej będą modlić się z nami klerycy naszego nowicjatu – Seminarium Internum, a przewodniczył jej będzie ks. dyrektor Bartosz Pikul CM.
  8. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w czwartek o godz. 18.30.
  9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Grzegorza Gąsienice – Daniel z os. Oberconiówka oraz śp. Franciszka Bachledę – Księdzularza współtwórcę naszego parafialnego Regionalnego Zespołu Giewont. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…; Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…