Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVII Niedziela zwykła – 6 października 2019r.

 1. Dziś I niedziela miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu. Kochani bardzo prosimy by do śmietnika na cmentarzu wrzucać tylko śmieci które się nie rozkładają. Natomiast ziemię z doniczek, trawę wieńce ale bez wstęgi kłaść obok. Przypominamy, że jakiekolwiek prace na cmentarzu muszą być uzgodnione z administratorem. Wszelki gruz pozostały po przebudowie lub konserwacji pomników czy grobowców ma zostać wywieziony z terenu cmentarza.
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni codziennie przed Mszą św. o godz. 18.00.
 3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie NMP Różańcowej, a w środę – święto bł. Wincentego Kadłubka, bpa.
 4. Swoją zmianę różańcową w tym tygodniu w poniedziałek ma róża Matki Bożej Różańcowej.
 5. Za miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za zmarłych. U siostry w zakrystii można wpisywać zmarłych do modlitwy wypominkowej.
 6. Październik to miesiąc szczególnych modlitw i wsparcia dla misjonarzy. Za tydzień w niedzielę w naszej świątyni będzie kwestować na rzecz misji. Siostra misjonarka ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, która podzieli się swoimi przeżyciami, a po Mszach św. przy wyjściu będzie można wesprzeć jej działalność ofiarami składanymi do puszek.
 7. Pragniemy podzielić ważną się informacją, że ks. Mieczysław Kozłowski CM został wybrany na ojca duchownego kapłanów dekanatu zakopiańskiego.
 8. Nadal trwają prace przy zabudowie wnęk i wymianie kaloryferów w naszym kościele. Już zostały wymienione w prezbiterium oraz po prawej stronie kościoła i zabudowanie zostały po lewej stronie. Wierzymy, że w ten sposób uda się przełamać temperaturę w kościele w okresie grzewczym. Całkowity koszt tej wymiany wyniesie ok 40 tysięcy złotych. Bóg zapłać za ofiary składane między innymi na ten cel w każdą pierwszą niedzielę miesiąca jak i za ofiary indywidualne.
 9. Bóg zapłać za ofiary na kolejne osiem pokryć tapicerskich na ławki w naszej świątyni.
 10. W Parafii Najświętszej Rodziny rusza 12 października I rok zajęć Studium Apostolstwa Świeckich. Jego zadaniem jest pogłębienie wiedzy religijnej z zakresu teologii, biblistyki i nauki kościoła. Jest ono kierowane do każdego w każdym wieku. Pierwsze spotkanie 12 października rozpocznie się Mszą świętą o godz. 9.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny ul. Krupówki 1a.
 11. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego wczoraj śp. Jana Stachoń (l. 48) z os. Stachonie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…