Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2019r.

  1. Tegoroczny miesiąc październik ogłoszony został przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Miesiąc, który zgodnie z pragnieniem Ojca Świętego powinien stać się dla każdej parafii, wspólnoty i dla każdego ochrzczonego czasem odkrywania i odnawiania misyjnego powołania, czasem intensywniejszej troski o zbawienie każdego człowieka. Jak tego dokonać? Pewnym drogowskazem staje się dla nas ludzkie ciało, do którego często porównywane jest dzieło misyjne Kościoła. Jego głową, a zwłaszcza ustami są pasterze, którzy nauczają, iż Kościół jest autentyczny wówczas, kiedy idzie i głosi zbawienie w Chrystusie. Nogami są misjonarze, którzy wyruszyli tam, gdzie Ewangelia nie jest jeszcze znana. Z kolei sercem i krwiobiegiem są ci, którzy wspierają misyjne wysiłki swoją modlitwą, cierpieniem i wyrzeczeniem. Rękami wreszcie są dobroczyńcy misji, ci, którzy pomagają misjom materialnie. Dziś w naszej świątyni będzie kwestować na rzecz misji Siostra misjonarka ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, która podzieli się swoimi przeżyciami, a po Mszach św. przy wyjściu będzie można wesprzeć jej działalność misyjną ofiarami składanymi do puszek.
    Ponieważ siostra nie może być z nami za tydzień gdy będzie przeżywana niedziela misyjna dlatego wszyscy którzy chcą wesprzeć dzieło żywego pomnika św. Jana Pawła II jakim jest fundusz stypendialny  – w ramach XIX Dnia Papieskiego – będą mogli to uczynić w następną niedzielę składając ofiary do specjalnie przygotowanych do tego celu puszek.
  2. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni codziennie przed Mszą św. o godz. 18.00.
  3. Swoją zmianę różańcową w tym tygodniu w poniedziałek ma róża św. Antoniego; we wtorek św. Zofii; w środę św. Jana Pawła II; w czwartek św. Królowej Jadwigi; w piątek św. Katarzyny Labouré; w sobotę róża św. Józefa.
  4. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, a w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika; w piątek – święto św. Łukasza ewangelisty; w następną niedzielę – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
  5. Za niecały miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za zmarłych. U siostry w zakrystii można wpisywać zmarłych do modlitwy wypominkowej.
  6. Dobiegają końca prace przy zabudowie wnęk i wymianie kaloryferów w naszym kościele. Wierzymy, że w ten sposób uda się przełamać temperaturę w kościele w okresie grzewczym. Całkowity koszt tej wymiany wyniesie ok. 40 tysięcy złotych. Bóg zapłać za ofiary składane między innymi na ten cel w każdą pierwszą niedzielę miesiąca jak i za ofiary indywidualne.
  7. Bóg zapłać za ofiary na kolejne pokrycia tapicerskie na ławki w naszej świątyni.