Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVI Niedziela zwykła – 29 września 2019r.

  1. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – Świętej Rodziny, we wtorek – św. Teresy; w czwartek – św. Barbary.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: dziś Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w poniedziałek św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; we wtorek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła; w środę Świętych Aniołów Stróżów; w piątek św. Franciszka z Asyżu i w sobotę św. Faustynę Kowalską, dziewicę.
  3. Od wtorku 1 października nabożeństwa różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godzinie 18.00.
  4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00, tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Spowiedź dla dzieci od godz. 17. 30. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.45 połączone z parafialnym nabożeństwem różańcowym. Przyjdźmy tego dnia 15 minut wcześniej by wysłuchać rozważania, które jest jednym z elementów tego nabożeństwa.
  5. Na większości ławek pojawiły się poduszki tapicerskie. Na pokrycie kosztów połowy ławek złożyła ofiarę jedna z rodzin naszej parafii. Na pozostałe ławki poduszki będą wykonywane w miarę możliwości finansowych. Każdy kto chciałby wesprzeć ich uszycie proszony jest o kontakt z ks. proboszczem. Koszt poduszki tapicerskiej na jedną ławkę to 300 zł. Bóg zapłać za ofiary na kolejne dziewięć pokryć tapicerskich.
  6. W minionym tygodniu rozpoczęły się prace przy zabudowie wnęk i wymianie kaloryferów w naszej świątyni. Już zostały wymienione w prezbiterium oraz po prawej stronie kościoła. Wierzymy, że w ten sposób uda się przełamać temperaturę w kościele w okresie grzewczym. Bóg zapłać za ofiary składane między innymi na ten cel w każdą pierwszą niedzielę miesiąca jak i za ofiary indywidualne.
  7. Przypominamy o konieczności kontaktu z ks. Jerzym Rutkowskim wszystkich rodziców kandydatów do bierzmowania, którzy nie byli na spotkaniu organizacyjnym.
  8. Widząc wzmagające się ataki na Kościół i ludzi wierzących od dziś kiedy wspominamy Świętych Archaniołów – codziennie na zakończenie Mszy św. przed błogosławieństwem na rozesłanie, jak czyni się to w wielu kościołach będziemy modlić się wzywając wstawiennictwa św. Michała Archanioła. Dziś przy wyjściu każdy otrzyma obrazek z tą modlitwą