Ogłoszenia Duszpasterskie: XXII Niedziela Zwykła – 1 września 2019r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości, a szczególnie studentów i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 18.30, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Dziś dodatkowa Msza św. – na cmentarzu o godz. 16.00.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tace a przeznaczone na dodatkowe potrzeby związane z utrzymaniem świątyni i jej otoczenia. Zapewne zauważyliście, że na niektórych ławkach znajdują się poduszki tapicerskie. Na pokrycie kosztów części ławek jest już darczyńca. Na pozostałe ławki poduszki będą wykonywane w miarę możliwości. Każdy kto chciałby wesprzeć ich uszycie proszony jest o kontakt z ks. proboszczem. Koszt poduszki tapicerskiej na jedną ławkę to 300 zł.
 3. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w następną niedzielę
  – 8 września święto Narodzenia NMP.
 4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Teresy; we wtorek – św. Barbary,
  w sobotę – Matki Bożej Różańcowej.
 5. W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy siostrę Iwonę Skrzypczyk. Podejmie ona katechezę w klasach 0, 1, 2, 4 i 5, a także przejmie opiekę nad Krucjatą Maryjną. Za dotychczasową pracę z dziewczętami serdecznie dziękujemy siostrze Ewie – Bóg zapłać. Od dziś rozpoczął również praktykę duszpasterską w naszej parafii kl. Dawid Grabowski.
 6. Dziś 1 września. Ta data przypomina nam o bólu, cierpieniu i śmierci milionów ofiar rozpoczętej przed 80 laty przez hitlerowskie Niemcy II wojny światowej. Zachęcamy, by upamiętnić ten dzień również w naszych rodzinach, chociażby przez wspólną rodzinną modlitwę za tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.
 7. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek o godz. 9.00.
  O godz. 8.30 próba zespołu „Majus”.
 8. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na wieczornej Mszy będziemy prosić dobrego Boga o nowe święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I piątek księża udadzą się do chorych od godz. 9.00. Ks. Mieczysław ze względu na wyjazd chorych odwiedzi w czwartek od godz. 9.00. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.
  Dodatkowa spowiedź św. dla dzieci i młodzieży od godz. 17.30.
  W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi
  o godz. 17.45.
 9. Za tydzień w niedzielę XXVII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wiemy, że wiele rodzin co roku pielgrzymuje własnym samochodem. Dla tych którzy nie mają środka transportu a chcieliby jechać prosimy o wpisanie się do środy włącznie na listę w zakrystii.
  • Uwaga na oszustów dzwoniących i podających się za znajomych naszych bliskich, którzy próbują wyłudzić pieniądze lub zachęcić do kupna niepotrzebnych nam rzeczy. Prosimy uczulić szczególnie osoby, które nie wychodzą z domu, starsze i chore, gdyż najczęściej one padają ofiarą oszustów. Informujemy ponieważ w minionym tygodniu na terenie naszej parafii doszło do dwóch takich incydentów. Pamiętajmy by o każdej takiej sytuacji należy powiadomić policję.
  • Cały rozpoczynający się tydzień, nas samych i ludzi, których spotkamy, wszystkich chorych, cierpiących i samotnych polećmy Bogu przez wstawiennictwo Maryi. O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy…