Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIII Niedziela Zwykła – 8 września 2019r.

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 18.30, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
  2. Na pokrycie kosztów części ławek jest już darczyńca. Na pozostałe ławki poduszki będą wykonywane w miarę możliwości finansowych. Każdy kto chciałby wesprzeć ich uszycie proszony jest o kontakt z ks. proboszczem. Koszt poduszki tapicerskiej na jedną ławkę to 300 zł. Już dziś dziękuję za ofiary które pokryją koszt poduszek na cztery ławki. Bóg zapłać jednej rodzinie, dwóm osobom indywidualnym i chorym których odwiedzamy w pierwsze piątki.
  3. Kalendarz liturgiczny: dziś święto Narodzenia NMP; w poniedziałek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy; w czwartek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi; w piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w – sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w piątek – św. Antoniego.
  5. Spotkanie organizacyjne na rozpoczęcie kolejnego roku przygotowań do bierzmowania, dla wszystkich przygotowujących się do tego sakramentu oraz ich rodziców, odbędzie się w poniedziałek 16 września o godzinie 17:00 w auli dolnego kościoła. Udział rodziców w spotkaniu jest obowiązkowy. W razie nieobecności z ważnych przyczyn, ks. Jerzy Rutkowski prosi rodziców o indywidualny kontakt.
  6. Cały rozpoczynający się tydzień, nas samych i ludzi, których spotkamy, wszystkich chorych, cierpiących i samotnych polećmy Bogu przez wstawiennictwo Maryi. „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”.