Głoszenia Duszpasterskie: XXI Niedziela Zwykła – 25 sierpnia 2019r.

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 20.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
  2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – uroczystość NMP Częstochowskiej tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 9.00; we wtorek – wspomnienie św. Moniki; w środę – wspomnienie św. Augustyna, bpa i doktora Kościoła; w czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – Św. Anny; we wtorek św. Wincentego a Paulo, w środę – św. Moniki i w czwartek – św. Rodziny.
  4. We wtorek 17 dzień miesiąca serdecznie zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcową światła na godz. 20.00.
  5. W piątek w auli dolnego kościoła o godz. 16.00 – obowiązkowe spotkanie rodziców wszystkich dzieci, które będą uczęszczać do przedszkola sióstr w tym roku.
  6. Za tydzień w niedzielę dodatkowa Msza św. – na cmentarzu o godz. 16.00.
  7. Następna niedziela przypada 1 września. Ta data przypomina nam o bólu, cierpieniu i śmierci milionów ofiar rozpoczętej przed 80 laty przez hitlerowskie Niemcy II wojny światowej. Już dziś zachęcamy, by upamiętnić ten dzień również w naszych rodzinach, szczególnie pamiętając o tych którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.
  8. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Stanisław Stachoń – Grzesiczek z os. Janosówka. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Cały rozpoczynający się tydzień, nas samych i ludzi, których spotkamy, wszystkich chorych, cierpiących i samotnych polećmy Bogu przez wstawiennictwo Maryi. O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy…