Ogłoszenia Duszpasterskie: XVI Niedziela Zwykła – ODPUST PARAFIALNY – 21 lipca 2019r.

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie Msze św. o godz. 7.00 i 20.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. Naszych gości informujemy, że w naszym sanktuarium spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą.
  2. Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. O godzinie 11.00 Suma Odpustowa z procesją eucharystyczną, której będzie przewodniczył J. E. ks. bp. Janusz Mastalski – biskup pomocniczy diecezji krakowskiej.
  3. Pragnę wyrazić wdzięczność w imieniu swoim i całej parafii ks. dr Józefowi Łucyszynowi CM za poprowadzenie od środy ćwiczeń duchowych i przygotowanie nas do owocnego przeżycia dzisiejszej uroczystości.
  4. W liturgii Kościoła wspominamy; w poniedziałek – św. Marii Magdaleny; we wtorek – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; środę – św. Kingi; w czwartek – świętego Jakuba, Apostoła, a także św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Tego dnia błogosławieństwo pojazdów mechanicznych po Mszy św. o godz. 7.00 i 20.00; w piątek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.
  5. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: we środę – św. Jana Chrzciciela; w czwartek – św. Anny; w sobotę – św. Wincentego a Paulo.
  6. Serdecznie zapraszamy w sobotę 27 lipca na Mszę św. o godz. 20.00. i procesję różańcową światła ku czci Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik.
  7. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy, organizowaną przez Apostolat Maryjny, w najbliższą sobotę 27 lipca o godz. 5.00 z placu przy kościele. Osoby chętne w niej uczestniczyć proszone są o wpisanie się na listę w zakrystii.
  8. W naszych modlitwach pamiętajmy o krucjatkach maryjnych i ministrantach, którzy dziś wieczorem wyjeżdżają wraz z ks. Jerzym i s. Ewą na wakacje nad morze.