Ogłoszenia Duszpasterskie: XVII Niedziela Zwykła – 28 lipca 2019r.

W naszej parafii przeżywamy dziś 31 rocznicę poświęcenia naszej świątyni dokładnie to wydarzenie miało miejsce 30 lipca 1988 roku, a aktu tego dokonał
Jego Eminencja Ks. Kardynał Franciszek Macharski.

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 20.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. Za tydzień dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu.
  2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie św. Marty; w środę – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera; w czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Moniki; we wtorek – świętej Rodziny; w czwartek – św. Teresy; w sobotę – św. Barbary.
  4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00. Ks. Jerzy Rutkowski CM ze względu na wcześniejszy wyjazd odwiedzi chorych w najbliższą środę od godz. 9.00.
    Pan Jezus objawiając się św. Małgorzacie Alacoque prosi w pierwszy piątek o Komunię wynagradzającą dlatego też zachęcamy parafian i gości, by ze spowiedzi skorzystać przed pierwszym piątkiem. W naszym sanktuarium spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą.
    W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 19.15.
  5. W czwartek w 65 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego będziemy się modlić na Mszach św. w intencji Ojczyzny, a o godz. 17.00 – w godzinę „W” odezwą się dzwony kościelne.
  6. Prośmy o potrzebne łaski dla wszystkich żyjących fundatorów i budowniczych naszej świątyni: O Maryjo bez grzechu poczęta…. Natomiast polećmy Bożemu Miłosierdziu dobrodziei i budowniczych tej świątyni, którzy już odeszli z tego świata,; miedzy nimi ks. Kardynała Franciszka Macharskiego konsekratora tego kościoła i ks. Jana Kowalika CM ówczesnego proboszcza i budowniczego tej świątyni. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…