Ogłoszenia Duszpasterskie: XV Niedziela zwykła – 14 lipca 2019r.

Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie Msze św. o godz. 7.00 i 20.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. Naszych gości informujemy, że w naszym sanktuarium spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

 1. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel, w czwartek wspomnienie pierwszego objawienia się Matki Najświętszej Katarzynie Labouré.
 2. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Zofii; we wtorek – św. Jana Pawła II; w środę – św. Jadwigi; w czwartek – św. Katarzyny Labouré; w piątek – św. Józefa.
 3. Bardzo dziękuję panu Andrzejowi Skupniowi za zorganizowanie i pomoc w wywozie śmieci z cmentarza. A także osobom, które pomogły je załadować.
 4. Dziękuję panu Dominikowi Miglowi i jego pomocnikom za wykonanie stylowych drzwi, które wyciszą konfesjonały.
 5. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy organizowaną przez Apostolat Maryjny w dniu 27 lipca br. (sobota). Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii do dnia 24 lipca (środa).
 6. Już za tydzień będziemy przeżywać odpust parafialny. Uroczystościom będzie przewodniczył J.E. ks. bp. Janusz Mastalski nowy biskup pomocniczy naszej archidiecezji. Już dziś zapraszamy i prosimy o zorganizowanie banderii konnej, powozów i muzyki, serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe, zespół GIEWONT i zespół akordeonowy. O poniesienie feretronów i sztandarów w czasie procesji Eucharystycznej na zakończenie Sumy odpustowej prosimy Róże Żywego Różańca, a Olczański Strażaków prosimy o poniesienie Figury Matki Bożej Niepokalanej.
  Do tego wydarzenia pragniemy przygotować się duchowo. Przygotowanie rozpocznie się w środę o godz. 20.00 i potrwa do piątku na mszach św. o godz. 9.00 i 20.00. Poprowadzi je ks. Józef Łucyszyn CM. Msze św. z nauką o godz. 20.00 będą emitowane na falach radia ALEX. W sobotę zapraszamy chorych oraz osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o godz., 10.00 podczas, której zostanie udzielony Sakrament chorych – bardzo prosimy bliskich tych osób o pomoc w dotarciu na to nabożeństwo. Na ten szczególny czas przygotujmy swoje serca przez dobrze przygotowaną szczerą spowiedź. Radość łaski odpustu niech wyrazi się również w przystrojeniu na ten dzień naszych domów szczególnie na trasie przejazdu Banderii wiozącej ks. biskupa z Księżówki. Dokładny plan umieszczony jest na plakatach przed kościołem i w gablocie.
 7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ewy Gawlak – Curuś. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…