Ogłoszenia Duszpasterskie: XIII Niedziela zwykła – 30 czerwca 2019r.

 1. Dziś zakończenie nabożeństw czerwcowych do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
  Od jutra Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i o godz. 20.00
 2. W kalendarzu liturgicznym: w środę – święto św. Tomasza Apostoła;
  w czwartek – święto rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Krakowie;
  w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
 3. W tym tygodniu swoją zmianę mają następujące róże: w poniedziałek – św. Teresy; w środę – św. Barbary.
 4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek na wieczornej Mszy św. modlimy się w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek odwiedzimy chorych z komunią św. od godz. 9.00, w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 19.15. W następną niedzielę dodatkowa Msza św. (na cmentarzu) o godz. 16.00
 5. Pamiętajmy o obietnicach danych przez Pana Jezusa wszystkim tym, którzy będą przyjmować w pierwszy piątek komunię św. wynagradzającą. Dlatego by być w stanie łaski uświęcającej tego dnia, nie odkładajmy spowiedzi na I piątek lecz skorzystajmy z posługi kapłańskiej w tygodniu. Sakrament pokuty w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą świętą.
 6. Serdecznie zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy na Jasną Górę. Wyjazd: 14 lipca / niedziela/ o godz. 4.30 rano sprzed kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Koszt: 50 zł od osoby. Zapisy: w biurze poselsko-senatorskim Anny Paluch i Jana Hamerskiego od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 14:00  informacje pod nr tel. 18 266 27 53 lub u Pana Jana 510 423 333. Zapisy do 11 lipca włącznie.
 7. Dziś po każdej Mszy św. ofiarami do puszek będzie można wesprzeć leczenie ciężko chorego chłopca z Raby Wyżnej.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy + Józefa Stachoń – Fedro z os. Oberconiówka i +Marię Gąsienica – Kotelnicką z os. Mrowce. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu … .