Ogłoszenia Duszpasterskie: XII Niedziela zwykła – 23 czerwca 2019r.

  1. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.
  2. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego; w sobotę – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  3. W tym tygodniu swoją zmianę mają następujące róże: w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela; we wtorek – św. Anny; w czwartek – św. Wincentego a Paulo; w piątek – św. Moniki i w sobotę róża – świętej Rodziny.
  4. Jeszcze raz pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na uroczystość Bożego Ciała zarówno gospodarzom jak i ich sąsiadom, Państwu Macura, Pani Walkosz, Państwa Marduła, Państwu Topór-Jasica., a także wszystkim, którzy przyozdobili ołtarze i i trasę Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Dziękuję Muzyce dziewczętom tworzącym chór oraz ministrantom. Dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom, którzy dzwonili dzwoneczkami. Dziękuję Policji i szczególnie naszym strażakom, którzy pilnowali bezpieczeństwa podczas naszej modlitwy. Różom niosącym feretrony i baldachim oraz latarnie. Dziękuję pocztom sztandarowym OSP Olcza, Ognisku Związku Podhalan Olcza, Banderii konnej, Szkoły Podstawowej, pocztom ministrantów i Krucjaty Maryjnej.
  5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. i procesji eucharystycznej.
  6. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała oraz procesja Różańcowa Światła. Tym uroczystościom będzie przewodniczył neoprezbiter ks. Jarosław Wojewódka CM. Który po procesji udzieli nam błogosławieństwa prymicyjnego.
  7. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. ofiarami do puszek będzie można wesprzeć leczenie chorego chłopca z Raby Wyżnej
  8. Już po raz XX rozpoczyna się projekt koncerty w Zakopanem. Zainagurowane zostaną w naszym Sanktuarium dziś po Mszy św. o godz. 18.30 koncertem MŁODZIEŻOWEJ ORKIESTRY SYMFONICZNEJ NOR39 – Norwegia. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na.
  9. Z dniem dzisiejszym rozpoczyna się również XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, który potrwa  do 11 sierpnia. Koncerty odbywać się będą na terenie naszego miasta. Odbędzie się 10 koncertów. Szczegółowy harmonogram koncertów dostępny jest na stronie festiwale.zakopane.pl