Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 roku

  1. Od Jutra Msze św. wieczorne o godz. 18.30.
  2. Pamiętajmy o podjętych postanowieniach wielkopostnych oraz o ich realizowaniu. Pomogą nam w tym nabożeństwa: Droga Krzyżowa: w piątki dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o 18.30 i o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali: w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, o godz. 10.40 i o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Teresy; w środę – św. Barbary.
  4. W miniony poniedziałek w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 18 osób z naszej parafii podjęło Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. To zobowiązanie do modlitwy za dziecko poczęte za zagrożone aborcją. Za osoby które podjęły to dzieło modlimy się szczególnie w każdą środę na nowennie do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik.
  5. W miniony czwartek 38 młodych ludzi naszej parafii przyjęło Sakrament Bierzmowania. Ufamy, że pozwolą by łaska którą otrzymali przemieniła ich dotychczasowe życie i uczyniła ich nich do dawania dobrego świadectwa swojej wiary. Jeszcze raz dziękuję za pomoc młodzieży w wysprzątaniu otoczenia wokół świątyni przed tym wydarzeniem. Dziękujemy rodzicom osób bierzmowanych za dar ołtarza – ofiarę na wyciszenie konfesjonałów w naszej świątyni.
  6. Od jutra rozpoczną się rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej oraz gimnazjum; Rekolekcje dla dorosłych i młodzieży szkół średnich oraz młodzieży pracującej rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu, a zakończą się w środę. Już dziś zaplanujmy tak czas w swoich rodzinach by każdy mógł skorzystać z ćwiczeń duchowych przed świętami wielkanocnymi. Przy wyjściu można zabrać ze stolika z pod chóru program rekolekcji.
  7. W tym tygodniu I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek Msza św. w intencji powołań o godz. 18.30. W piątek odwiedzimy chorych z Komunią św. od godz. 9.00, tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.45.
  8. Za tydzień w niedzielę o godz. 19.30 zapraszamy na Góralskie Misterium Męki Pańskiej (w gwarze). Przedstawi je grupa z aktorów amatorów z Poronina.
  9. Przy wyjściu do puszek zebrane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można już nabyć Baranki z CARITAS na stół wielkanocny. Ofiary składane za baranki przeznaczone są na pomoc dla najuboższych.