Ogłoszenia Duszpasterskie: V Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019 roku

 1. Od dziś do środy będziemy przeżywać w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Jeszcze raz serdecznie witamy ks. Szczepana Szpotona CM, naszego tegorocznego rekolekcjonistę. Przez kilka lat ks. Szczepan był duszpasterzem i katechetą w naszej parafii później został skierowany na studia specjalistyczne do Rzymu., które ukończył z tytułem doktora nauk teologicznych. Aktualnie jest dyrektorem Wyższego Seminarium Księży Misjonarzy w Krakowie oraz wykładowcą na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Ufam, że tak zaplanowaliście w rodzinie najbliższe dni, by każdy z domowników mógł skorzystać z tych ćwiczeń. Wychodząc z kościoła proszę zabrać ze stolika z pod chóru program rekolekcji.
 2. Pamiętajmy o podjętych postanowieniach wielkopostnych oraz o ich realizowaniu. Pomogą nam rekolekcje oraz nabożeństwa: Droga Krzyżowa: w piątki dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o 18.30 i o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali: w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, o godz. 10.40 i o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca
  w poniedziałek – Matki Bożej Różańcowej; w sobotę – św. Antoniego.
 4. Za tydzień niedziela Męki Pańskiej zwana Palmową. Już dziś zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w procesji z palmami przed Mszą św. o godzinie 11.00. Jeśli możemy przygotujmy piękne palmy w domu. Postarajmy się, by palmy nie były tylko w rękach dzieci ale i nas dorosłych. W ten sposób lepiej i łatwiej zrozumieć sens tej szczególnej niedzieli.
  Muzeum Tatrzańskie realizuje projekt o obrzędowości i zwyczajach Podhala. Olcza została wybrana na nagranie materiału o obrzędach Wielkanocy tj. od Niedzieli Palmowej poprzez Triduum, aż do Niedzieli Zmartwychwstania. Dlatego zapraszamy w niedzielę palmową w strojach na sumę i procesję z palmami.
 5. Wkrótce rozpocznie się nowy cykl przygotowań do bierzmowania. Mogą do niego przystąpić uczniowie przynajmniej szóstej klasy szkoły podstawowej, którzy uczęszczają na katechezę szkolną. Przygotowania będą trwały dwa lata. Kandydaci proszeni są o indywidualne i samodzielne zgłaszanie się do księdza proboszcza w kancelarii parafialnej. Kancelaria jest czynna od 16:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku. Zgłaszać można się przez najbliższe dwa tygodnie do Wielkiej Środy włącznie. Termin spotkania organizacyjnego dla zapisanych kandydatów i ich rodziców zostanie podany w późniejszym terminie.
 6. W najbliższy piątek 12 kwietnia na godzinę 20:00 dyrekcja, nauczyciele i uczniowie SP4 w Zakopanem zapraszają rodziców i wszystkich zainteresowanych na Drogę Krzyżową z bł. księdzem Jerzym Popiełuszką. W tym roku wydarzenie to zastąpi misterium Męki Pańskiej, które było organizowane przez szkołę w minionych latach.
 7. Przy wyjściu do puszek zebrane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można już nabyć Baranki z CARITAS na stół wielkanocny. Ofiary składane za baranki przeznaczone są na pomoc dla najuboższych.
 8. Dziś o godz. 19.30 zapraszamy na Góralskie Misterium Męki Pańskiej (w gwarze). Przedstawi je grupa z aktorów amatorów z Poronina.