Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 roku

  1. Pamiętajmy podjętych postanowieniach wielkopostnych oraz o ich realizowaniu. Pomogą nam w tym nabożeństwa: Droga Krzyżowa: w piątki dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o 17.00 i o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali: w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, o godz. 10.40 i o godz. 18.00.
  2. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela i św. Anny; w środę – św. Wincentego a Paulo; w czwartek – św. Moniki, a w piątek – świętej Rodziny.
  3. W poniedziałek w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego dodatkowa Msza św. o godz.9.00; tego dnia będzie można złożyć deklarację i podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego do czego serdecznie zachęcamy. Deklaracje są wyłożone na stoliku pod chórem.
  4. W środę o godz. 17.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego w Domu Misyjnym.
  5. W czwartek 28 marca w czasie Mszy Świętej o godzinie 17:00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Od poniedziałku do środy o godzinie 18:00 będą miały miejsce bezpośrednie przygotowania. Zachęcamy rodziców do włączenia się w nie przez swoją obecność i modlitwę. W poniedziałek próba liturgii oraz adoracja Najświętszego Sakramentu; we wtorek próba generalna (obowiązkowo przychodzą na nią świadkowie lub ktoś w ich zastępstwie) oraz nabożeństwo pokutne ze spowiedzią dla kandydatów do bierzmowania. Ze względu na dużą ilość kandydatów, prosimy rodziców i świadków o skorzystanie z sakramentu pokuty w innym terminie. Okazja do spowiedzi w naszym kościele pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
    W środę zapraszamy kandydatów wraz z rodzicami na godzinę 18:00 do udziału w nowennie oraz Mszy Świętej z procesją różańcową. Podczas nabożeństwa młodzież otrzyma poświęcone krzyże. Zachęcamy, aby do udziału w tym wydarzeniu zaprosić także rodziców chrzestnych, świadków bierzmowania i rodzinę.
  6. Dziękujemy kandydatom do bierzmowania za pomoc w wiosennych porządkach na terenie wokół Sanktuarium.
  7. Już za tydzień w poniedziałek rozpoczną się rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej oraz gimnazjum; Rekolekcje dla dorosłych i młodzieży szkół średnich oraz młodzieży pracującej rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu, a zakończą się w środę. Już dziś zaplanujmy tak czas w swoich rodzinach by każdy mógł skorzystać z ćwiczeń duchowych przed świętami wielkanocnymi.
  8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej na Olczy przypomina, że rekrutacja do oddziału zerowego oraz do klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020 trwa do 31 marca.