Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 roku

  1. Pamiętajmy o podjęciu postanowień wielkopostnych i ich realizowaniu. Pomogą nam w tym nabożeństwa: Droga Krzyżowa: w piątki dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o 17.00 i o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali: w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, o godz. 10.40 i o godz. 18.00.
  2. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej i św. Katarzyny Labouré; we wtorek – św. Józefa.
  3. We wtorek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
  4. Za tydzień w poniedziałek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego tego dnia będzie można złożyć deklarację i podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Deklaracje już można zabrać ze stolika znajdującego się pod chórem.
  5. Przypominamy, że rekolekcje dla Szkoły Podstawowej oraz klasy III gimnazjum będą odbywać się w IV tygodniu Wielkiego Postu od poniedziałku do środy- poprowadzi je ks. Piotr Maćkowiak CM; Rekolekcje dla dorosłych i młodzieży szkół średnich i pracującej rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu, a zakończą się w środę. Już dziś zaplanujmy tak czas w swoich rodzinach by każdy mógł skorzystać z ćwiczeń duchowych, którym przewodniczył będzie ks. dr Szczepan Szpoton CM Dyrektor Wyższego Seminarium Duchownego Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misji.
  6. W najbliższy czwartek uczniowie klas maturalnych z naszego dekanatu udają się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Damiana Muskusa. Serdecznie zapraszamy do udziału również rodziców tegorocznych maturzystów.
  7. Za tydzień w niedzielę dodatkowa Msza św. p godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do pierwej Komunii świętej.
  8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 informuje, że od 1 marca rozpoczęła się rekrutacja do oddziału zerowego oraz do klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020. Uprasza się zainteresowanych rodziców do zgłaszania się do szkoły celem dokonania zapisu dziecka. Druki niezbędne do rekrutacji można pobrać w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły. Przy zgłaszaniu dziecka potrzebny jest : Dowód osobisty rodzica (opiekuna prawnego); Odpis aktu urodzenia dziecka oraz PESEL dziecka.