Ogłoszenia duszpasterskie: VIII Niedziela Zwykła- 3 marca 2019 roku

  1. Dziś I niedziela miesiąca – Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przeznaczone są one na dodatkowe prace wykonywane w świątyni i wokół jej. Aktualnie trwają prace nad zabudową i wyciszeniem konfesjonałów.
  2. W poniedziałek święto św. Kazimierza, Patrona Archidiecezji Krakowskiej.
    W naszej archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej tj.16 czerwca.
  3. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 18.30. W środę obowiązuje post ścisły (dwa posiłki lekkie i jeden do syta) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 18.15.
  4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o 17.00 i o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, o godz. 10.40 i o godz. 18.00. W Polsce za udział w gorzkich żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  5. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Różańcowe:  w poniedziałek – św. Barbary; w czwartek – Matki Bożej Różańcowej.
  6. W czwartek na Mszy św. wieczornej będziemy prosić dobrego Boga o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 informuje, że od 1 marca rozpoczęła się rekrutacja do oddziału zerowego oraz do klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020. Uprasza się zainteresowanych rodziców do zgłaszania się do szkoły celem dokonania zapisu dziecka. Druki niezbędne do rekrutacji można pobrać w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły. Przy zgłaszaniu dziecka potrzebny jest : Dowód osobisty rodzica (opiekuna prawnego); Odpis aktu urodzenia dziecka oraz PESEL dziecka.