Ogłoszenia Duszpasterskie: VII Niedziela Zwykła – 24 lutego 2019 roku

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości, życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 17.00, a w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30.
  2. Dziś o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. oraz ich rodziców.
  3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Różańcowe:  w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela i św. Anny; w środę – św. Wincentego a Paulo; w czwartek – św. Moniki; w piątek – św. Teresy.
  4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę o godz. 17.00 w domu Misyjnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych chcących włączyć się w szerzenie przesłania Matki Bożej.
  5. W najbliższą środę –27 dnia miesiąca – nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 18.00, a po niej o godz. 18.30 Msza św. i procesja różańcowa światła.
  6. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00. Tego dnia dodatkowa Msza św. O godz. 20.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.15.
  7. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 kilku chłopców pragnących służyć przy ołtarzu otrzyma komże czyli strój liturgiczny, od tego momentu rozpoczną oficjalny okres kandydatury.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej przy wyjściu można nabyć tygodnik „Gość Niedzielny”, a w nim min. artykuł na temat naszych zachowań w kościele na które nigdy nie pozwolilibyśmy idąc na świeckie uroczystości. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnej gazety DOBRE NOWINY leżącej na stoliku pod chórem.
  9. Od poniedziałku do piątku w godzinach18.00 – 20.00 młodzież, która ma przystąpić w tym roku do sakramentu bierzmowania będzie miała egzamin z wiadomości katechizmowych i wiedzy religijnej. Prosimy rodziców tej młodzieży o zainteresowanie się tą sprawą.
  10. Od kilku lat Braci Mniejsi Kapucyni organizują akcję „Wyślij pączka do Afryki” to pomocy głodującym dzieciom i ofiarom rebelii, która trwa nadal w Republice Środkowoafrykańskiej. Za cenę jednego pączka dwoje dzieci otrzyma ciepły posiłek. Szczegóły jak to uczynić znajdują sią na plakacie w przedsionku.