Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018 roku

  1. Zachęcamy do udziału w Mszy św. roratniej w naszym Sanktuarium od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.

  2. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Nie zostawiajmy tak ważnej sprawy na ostatni moment przed świętami.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w środę – wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe; w czwartek – św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w piątek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w czwartek – św. Antoniego; w sobotę – św. Zofii.
  5. Można jeszcze nabywać pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny. W niedzielę są wystawione pod chórem a w tygodniu można je nabyć w zakrystii. Ofiara za opłatki jest przeznaczona na Przedszkole Sióstr, a za świece zgodnie z zaleceniami Caritas na pomoc dla najuboższych dzieci. Pamiętajmy o naszych bliskich przebywających poza granicami Polski, nie zapomnijmy im przesłać poświęconego opłatka, Zachęcamy również do nabywania kalendarzy z naszego Sanktuarium.
  6. Przed świętami, w najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z Komunią św., prosimy o zgłaszanie osób do których nie chodzi ksiądz w pierwsze piątki a chciałyby przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii św.
  7. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej serdecznie zapraszają na przedstawienie Bożonarodzeniowe w najbliższy piątek na godz. 10.00 do auli dolnego Kościoła.