Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2018 roku

 1. Dziś już ostatnia niedziela adwentu. Pamiętajmy o spowiedzi świętej przed świętami. Spowiadamy dzisiaj podczas każdej Mszy św. Okazja do spowiedzi będzie również w Wigilię od 6.30 i po mszy św. porannej do godz. 10.00. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 uczniowie Szkoły Podstawowej na Olczy serdecznie zapraszają na Jasełka do auli dolnego kościoła.
 2. Można jeszcze nabywać pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny.
 3. Jutro zapraszamy na Mszę św. Roratnią zostanie na niej przyniesione światło z Betlejem. Po Mszy św. będzie można zabrać je do domów.
 4. W poniedziałek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. O ile to możliwe na głos dzwonów o godzinie 17.00 zasiądźmy do wigilijnego stołu. Nie zapomnijmy o podzieleniu się opłatkiem, ale wcześniej o pojednaniu w rodzinach i w sąsiedztwie. Pamiętajmy o odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pańskim i nie zaniedbajmy tradycji śpiewania kolęd. Niech dzień Wigilijny zgodnie z Polską tradycją, pozostanie dniem wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu.
 5. W Wigilię nie ma Mszy św. wieczornej. O północy zapraszamy na Pasterkę. Ofiary składane podczas Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia Poczętego. O godzinie 23.00, przed Pasterką zespół GIEWONT serdecznie zaprasza Parafian i Gości tu do świątyni na przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej. Zarówno występ jak i Pasterka będą transmitowane i nagrywane. Będzie można je obejrzeć na stronie internetowej naszego Sanktuarium.
 6. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze św. jak w niedzielę. Przypominamy, że w święto Bożego Narodzenia nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 7. W drugi dzień świąt czcimy św. Szczepana pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Tradycja w tym dniu każe nam święcić owies. W tym dniu na Mszy św. o godzinie 11.00 będziemy się modlić w intencji ks. Jana i s. Ewy z okazji ich imienin. Tego dnia po Mszy św. o godz. 11.00 Zespół GIEWONT zaprasza na występ świąteczny do auli dolnego kościoła. Tego dnia Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 18.00.
 8. Zachęcamy do Czytania czasopism Religijnych. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego jest dodana bardzo elegancka wkładka z modlitwami przy stole wigilijnym, można nabyć również osobną książeczkę z tymi modlitwami i kolędami. Zachęcamy również do nabywania kalendarzy z naszego Sanktuarium.
 9. W czwartek w 27 dzień miesiąca. Zapraszamy na procesję różańcową światła na godz. 18.30.
 10. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w czwartek – św. Wincentego a Paulo; w piątek – św. Moniki; w sobotę – św. Rodziny.
 11. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych tragicznie górników z kopalni w Karwinie w Czechach, módlmy się również za śp. Józefę Ceremon rodzoną siostra naszej siostry Stanisławy, której pogrzeb odbędzie się jutro w Sidzinie oraz za śp. Janinę Chyc – Mulik mamę ks. Kazimierza, której pogrzeb odbędzie się dziś o godz. 13.00 na Cyrhli.