Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 roku

  1. Zachęcamy do udziału w Mszy św. roratniej w naszym Sanktuarium od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w środę – wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe; w czwartek – św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w piątek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  3. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w czwartek – św. Antoniego; w sobotę – św. Zofii.
  4. Można już nabywać pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny. W niedzielę są wystawione pod chórem a w tygodniu można je nabyć w zakrystii. Ofiara za opłatki jest przeznaczona na Przedszkole Sióstr, a za świece zgodnie z zaleceniami Caritas na pomoc dla najuboższych dzieci. Pamiętajmy o naszych bliskich przebywających poza granicami Polski, nie zapomnijmy im przesłać opłatek, Zachęcamy również do nabywania kalendarzy z naszego Sanktuarium.
  5. NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” w Zakopanem oraz OO. Bernardyni z Parafii św. Antoniego na Bystrem zapraszają w 37 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce na Mszę św. za Ojczyznę i w intencji ofiar komunizmu w czwartek 13 grudnia o godz. 18.00. Mszy św. Po uroczystości spotkanie w Sali im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  6. Ogłoszenie burmistrza miasta Zakopane:
    Dnia 13 grudnia o godz. 17.00 w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. Heleny Modrzejewskiej (dawne TTA), przy ul. Kasprusie 35a w Zakopanem, odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców dotyczące wpływu smogu na zdrowie oraz dotacji na wymiany starych kotłów na węgiel na nowe ekologiczne źródła ogrzewania.
  7. W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej Wspólnoty: śp. Małgorzatę Pawlikowską z ul. Walkosze; oraz zmarłą mamę naszego parafianina śp. Mariannę Blicharską, pochowaną na naszym cmentarzu. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”