Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 roku

  1. Bóg zapłąć za ofiary składane dziś na tacę a przeznaczone na utrzymanie i inwestycje związane z naszą świątynią.
  2. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy kolejny w naszym życiu Adwent – jest to czas naszego przygotowania do godnego i duchowo owocnego przeżycia tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Można już nabywać pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny. W niedzielę są wystawione pod chórem a w tygodniu w zakrystii. Ofiara za opłatki jest przeznaczona na Ochronkę (przedszkole Sióstr), a za świece zgodnie z zaleceniami Caritas na pomoc dla najuboższych dzieci. Pamiętajmy o naszych bliskich przebywających poza granicami Polski, nie zapomnijmy im przesłać opłatek, a także kalendarz z naszego Sanktuarium.
  3. Msza święta Roratnia w tygodniu o godz. 7.00 rano. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież. Zachęcamy, by dzieci przychodziły na to nabożeństwo z lampionami.
  4. W tym tygodniu: I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią św. Tego dnia dodatkowa msza św. o 20.00. W piątek od godz. 16.00.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; we wtorek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy; w czwartek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa; w piątek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w sobota – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  6. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Barbary; w piątek – Matki Bożej Różańcowej.
  7. W piątek mija X – ta rocznica ustanowienia naszej świątyni Sanktuarium. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 11.00 oraz po południu o godz. 18.30. Jest to czwarty dzień w roku kiedy w naszej świątyni można zyskać łaskę odpustu zupełnego. Od godziny 12.00 do godziny 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu (Godzina Łaski).
  8. Państwowa Straż Pożarna przypomina o konieczności systematycznego czyszczenia, sprawdzania szczelności i dokonywania przeglądów technicznych przewodów kominowych i urządzeń grzewczych. Zachęca również do instalowania w domach czujek dymu i tlenku węgla. Osoby szerzej zainteresowane tym tematem proszone są o kontakt telefoniczny lub spotkanie w siedzibie komendy.