Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXIV Niedziela – Chrystusa Króla Wszechświata – 25 listopada 2018r.

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Po każdej Mszy Św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z aktem oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.
 2. W dniu dzisiejszym dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców.
 3. Do końca listopada modlimy się za zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych połączonych z różańcem w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedzielę o 18.00.
 4. W kalendarzu liturgicznym: Dziś – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej; we wtorek – Uroczystość Objawienia Cudownego Medalika; w środę wspomnienie św. Katarzyny Labouré, w piątek – święto św. Andrzeja apostoła.
 5. Swoją zmianę różańcową w tym tygodniu mają następujące róże: w poniedziałek – św. Anny, we wtorek – św. Wincentego a Paulo, w środę – św. Moniki, w czwartek – św. Rodziny.
 6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego we wtorek o godz. 18.30.
 7. Jeszcze dziś w dolnym kościele ostatnia okazja zobaczenia wystawy związanej z odzyskaniem niepodległości.
 8. We wtorek 27 listopada będziemy przeżywać w naszej wspólnocie uroczystość odpustową. To już 188 lat od objawień w kaplicy przy ulicy du Bac w Paryżu i przekazania orędzia Cudownego Medalika przez Maryję siostrze Katarzynie Labouré. Msze święte w Sanktuarium o godz. 7.00, na godz. 10.00 zapraszamy osoby starsze, chorych i tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w wieczornej Eucharystii z procesją światła o godz. 20.00. W tym dniu można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszamy. Na mszy wieczornej będą modlić się z nami klerycy naszego seminarium, a przewodniczył jej będzie ks. Szczepan Szpoton CM.
 9. Najbliższa sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.15.
 10. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
 11. W minionym tygodniu odszedł śp. Stanisław Stachoń z os. Mrowce. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Przez wstawiennictwo Maryi polećmy Chrystusowi Królowi cały rozpoczynający się tydzień, nas samych i ludzi, których spotkamy, a szczególnie wszystkich chorych, cierpiących i samotnych. „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy…”.