Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXII Niedziela Zwykła 11 listopada 2018 r.

 1. W listopadzie modlimy się za zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych połączonych z różańcem
  w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedzielę o 18.00.
 2. W kalendarzu liturgicznym dzisiaj – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; we wtorek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; w sobotę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
 3. Swoją zmianę różańcową w tym tygodniu mają następujące róże: we wtorek
  – św. Antoniego, w czwartek – św. Zofii, w piątek – św. Jana Pawła II i w sobotę
  – św. Jadwigi Królowej.
 4. W dniu dzisiejszym mija dokładnie 100 lat od odzyskania Niepodległości. Niech na naszych domach powiewają biało – czerwone flagi. O godz. 12.00 gdy zabiją dzwony w kościołach włączmy się we wspólny śpiew hymnu narodowego. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny i do czynnego udziału w wydarzeniach towarzyszącym tej uroczystości; m.in. dziś o godz. 13.00 przy Kwaterze Legionowej na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej spotkanie, połączone z dziękczynieniem za dar wolności oraz złożenie kwiatów i zniczy.
  W naszej świątyni Msza św. dziękczynna w intencji Ojczyzny o godz. 18.30. Liturgię ubogaci muzyka i śpiew Parafialnego Regionalnego Zespołu GIEWONT. Eucharystia będzie transmitowana na falach Radia Alex.
 5. Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Polski zapraszamy na koncerty pieśni narodowych i religijnych w wykonaniu Chóru Katedry Lwowskiej im. Jana Pawła II, które zakończą społeczne obchody Roku Niepodległości w Zakopanem. W dniu 16 listopada (piątek) 2018 roku o godzinie 18.00 Chór im. Jana Pawła II ze Lwowa wystąpi w kościele parafialnym na Bukowinie Tatrzańskiej, a dzień później, 17 listopada (sobota) b.r. o godzinie 19.00 polscy śpiewacy wystąpią w naszej świątyni – Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem na Olczy. Wydarzenie muzyczne połączone jest z zakończeniem wystawy historycznej „Od żołnierza do generała”, którą można jeszcze oglądać codziennie w dolnym kościele na Olczy. Po każdym koncercie odbędzie się kwesta na rzecz Polaków mieszkających we Lwowie.

Cały rozpoczynający się tydzień, nas samych i ludzi, których spotkamy, wszystkich chorych, cierpiących i samotnych polećmy Bogu przez wstawiennictwo Maryi. „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy…”.