Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXI Niedziela Zwykła 4 listopada 2018 r.

  1. Przez cały listopad nabożeństwa wypominkowe za zmarłych połączone z różańcem w tygodniu o 16.30, a w niedzielę o godz. 18.00.
  2. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek – święto – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w sobotę wspomnienie św. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  3. W tym tygodniu swoją zmianę różańcową ma w środę Róża Matki Bożej Różańcowej.
  4. Za tydzień 11 listopada tego dnia Mija 100 lat od odzyskania Niepodległości. W naszym mieście jak i w całej Polsce odbywają się różnego rodzaje uroczystości. Np. w minionym tygodniu byliśmy świadkami pięknej inscenizacji na placu wolności w Zakopanem, która przypomniała jak przed stu laty nasze miasto jako ogłosiło Niepodległą Rzeczpospolitą Zakopiańską, której prezydentem został pisarz Stefan Żeromski. Były również występy dzieci i młodzieży m.in. z naszej szkoły podstawowej. W sam dzień w kościołach zakopiańskich będą sprawowane dziękczynne Msze św. w intencji naszej Ojczyzny. W sanktuarium Świętej Rodziny o godz. 11.00, w sanktuarium Narodowym na Krzeptówkach o godz. 10.00. a u nas w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 18.30 będzie to Msza św. emitowana na falach Radia Alex. Tego dnia odbywać się będą również uroczystości w innych miejscach naszego miasta m.in. na cmentarzu przy ulicy Nowotarskiej przy kwaterze Legionistów. Dodatkowe informacje znajdziemy na plakatach okolicznościowych. Zróbmy wszystko by ten szczególny dzień, mocno wybrzmiał w naszych rodzinach, bo jest o wielka łaska móc żyć w takich czasach.
  5. Towarzyszą uroczystościom różne wystawy np. na olczy w dolnym kościele, w wilii , w czerwonym dworze. Na Palacu Niepodległości
  6. Podziękowania za przygotowanie uroczystości, parking i bramę cmentarną
  7. Za tydzień dzień niepodległości; uroczystości miejskie

Cały rozpoczynający się tydzień, nas samych i ludzi, których spotkamy, wszystkich chorych, cierpiących i samotnych polećmy Bogu przez wstawiennictwo Maryi. „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy…”.