Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXIII Niedziela Zwykła – 18 listopada 2018r.

  1. W listopadzie modlimy się za zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych połączonych z różańcem w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedzielę o 18.00.
  2. W kalendarzu liturgicznym: Poniedziałek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy; Wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; Środa – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; Czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; Piątek – wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika
Sobota – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
  3. Swoją zmianę różańcową w tym tygodniu mają następujące róże: w poniedziałek – św. Katarzyny Laboure i św. Józefa, w sobotę – św. Jana Chrzciciela.
  4. W następną niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców.
  5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Po każdej Mszy Św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z aktem oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.
  6. Cały rozpoczynający się tydzień, nas samych i ludzi, których spotkamy, a szczególnie wszystkich chorych, cierpiących i samotnych polećmy Bogu przez wstawiennictwo Maryi. „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy…”.